Sobota, 15 czerwiec 2024, imieniny: Wita, Jolanty
A- A+

Święto Niepodległości / 2023-11-13

Tradycyjnie na mstowskim rynku, w sobotni poranek 11 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.

>> Na zaproszenie Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza i pozostałych organizatorów odpowiedziała liczna grupa mieszkańców naszej gminy. Świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 
>> Uroczystość przygotowana została i przeprowadzona przez kadrę III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”. Całość poprowadził komendant szczepu phm. Tomasz Derda. Nad nagłośnieniem czuwał Dyrektor GOK w Mstowie, Krzysztof Drynda.
>> Po raporcie Komendanta Gminnego Związku OSP RP druha Eugeniusza Cierpiałowskiego, została wciągnięta na maszt flaga narodowa i odśpiewano hymn państwowy.

DSC_1784  DSC_1802

DSC_1813  DSC_1831

>> Delegacja w składzie: Wójt T.Gęsiarz, Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Choryłek i Proboszcz Parafii Mstów ks. Dawid Kover, w imieniu społeczeństwa gminy zapaliła znicze pamięci (symbol naszej pamięci o wszystkich, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność Ojczyzny). Wiązankę kwiatów złożyła również delegacja Stowarzyszenia „Solidarność i Niezawisłość” Częstochowa.

>> Ten wyjątkowy dzień był okazją do złożenia Obietnicy Zuchowej przez zuchy z Próbnej Gromady Zuchowej „Mstowskie Słoneczka” i 9. Brzyszowskiej Gromady Zuchowej „Wesołe Orzełki”. Również harcerki z drużyn: „Żywioły” i „Piorun” miały zaszczyt złożyć Przyrzeczenie Harcerskie w tym wyjątkowym dniu.
>> Po zakończeniu apelu uroczystą defiladą (z olbrzymią flagą narodową) wszyscy zebrani udali się do kościoła parafialnego w Mstowie na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Proboszcz Dawid Kover.
>> Ostatnim akcentem obchodów Święta Niepodległości był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru parafialnego „Cantemus Domino”, pod dyrekcją Ireneusza Tyrasa.

DSC_1849  DSC_1917
Informacja: phm. Tomasz Derda, Komendant III ŚSH "Skała"
Zdjęcia: Adam Równiak

Wstecz