Sobota, 15 czerwiec 2024, imieniny: Wita, Jolanty
A- A+

Piknik Rodzinny w Srocku / 2023-09-01

Dobra zabawa, ciekawe atrakcje i rywalizacja Kół Gospodyń Wiejskich o Puchar Wójta - to wszystko działo się na Pikniku Rodzinnym w Srocku.

>> Wszyscy przybyli w sobotę (26 sierpnia) do Srocka mogli liczyć na dobrą zabawę oraz Fantoliadę z cennymi nagrodami (m.in. rower - główna nagroda).
>> Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in.: dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, balony, konie.
>> Można było spróbować m.in. grochówki przygotowanej w wojskowej kuchni polowej, pieczonek przygotowanych na ognisku, chleba ze smalcem, kiełbaski z grilla czy pysznego ciasta. Uroczystość zakończona została pokazem fajerwerków.
>> Przebieg imprezy miał charakter odnoszący się do popularyzowania i utrwalania tradycji regionalnej i kulinarnej. Jedną z atrakcji była np. możliwość zakupienia tradycyjnego makaronu, wykonanego przez seniorki Koła Gospodyń Wiejskich „JURATKI” w Srocku.

srocko_piknik_2  srocko_piknik_7

>> Już po raz drugi odbyły się zawody Kół Gospodyń Wiejskich o Puchar Wójta Gminy Mstów. Konkurencje były nietypowe, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Ostatecznie I miejsce w tej arcyciekawej i wesołej rywalizacji Pań z Kół Gospodyń wywalczyło KGW Krasice, przed KGW Brzyszów i KGW Srocko.

srocko_piknik_30  srocko_piknik_35

Jak relacjonuje Robert Misztal, Radny Gminy Mstów z miejscowości Srocko - „Pogoda wytrzymała do samego końca uroczystości (tańce skończyły się około północy), a frekwencja miło zaskoczyła po raz kolejny organizatorów”.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości.
Koło Gospodyń Wiejskich „Juratki” w Srocku
Autorka zdjęć : Magdalena Purgal

Wstecz