Sobota, 23 wrzesień 2023, imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
A- A+

Dzień Dziecka z Biblioteką / 2023-06-06

Biblioteka Gminna w Mstowie, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mstowie, zorganizowała 1 czerwca na mstowskim rynku Dzień Dziecka.

>> Mottem, które przyświecało organizacji tego wydarzenia, były słowa autorki książek dla dzieci, Marii Kownackiej: „Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”.
3
>> Ten dzień miał być pełen radości i uśmiechu oraz dobrej zabawy, dlatego obie instytucje przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych. Imprezę rozpoczęto od nagrodzenia dzieci, które biorą udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Mali czytelnicy zdobyli dyplomy, upominki i kolorowe naklejki.
>> Główną atrakcją tego dnia było Badanie Czytelnicze, które przeprowadzili: Bibliolekarz oraz Ratowniczka Czytelnicza. Polegało ono na wywiadzie, osłuchaniu oraz sprawdzeniu wzroku. Wszystko miało nowszą i atrakcyjniejszą formę niż podczas wizyty u lekarza.

Dzieci bardzo chętnie ustawiały się w kolejce do badania stetoskopem i kontroli wzroku literackiego. Każdy mały uczestnik dostawał receptę, „witaminę C” w postaci cukierka, a rodzice mogli wylosować dla siebie cytat literacki.
1

>> Na płycie rynku znalazły się również dodatkowe atrakcje - w postaci stanowisk z kolorowankami, puzzlami, zabawkami sportowymi oraz (uwielbianymi przez wszystkich) bańkami mydlanymi.
>> Dużym zainteresowaniem cieszyły się piłki, dzięki którym rozegrano minimecz piłkarski i hokejowy. Przy dźwiękach muzyki dzieci zatańczyły do słynnych „Kaczuszek” oraz do „Jedzie pociąg z daleka”. Ładna pogoda, dobre nastroje i dziecięca radość przyczyniły się do sukcesu imprezy.

Uśmiechy dzieci oraz ich obecność pokazały, jak bardzo maluchy potrzebują, aby poświęcić im czas i okazać zainteresowanie.
Organizatorzy imprezy z okazji Dnia Dziecka serdecznie dziękują wszystkim za udział i obiecują, że to nie było ostatnie takie wydarzenie :)

Wstecz