Niedziela, 25 luty 2024, imieniny: Wiktora, Cezarego
A- A+

„Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” / 2022-11-22

Niedzielny, wieczorny koncert „Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” był wspaniałą okazją do wspomnień, szczególnie poświęconych takiemu geniuszowi, jakim niewątpliwie był Marek Grechuta.  Koncert odbył się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie.

Zespół muzyczny w składzie: Krzysztof Drynda – wokal, Wojtek Królikowski – stage piano, Sylvia Ostalska – wiolonczela, Tomasz Szejka – gitary, Sławomir Żydek – gitara basowa, Łukasz Pasoń – perkusja zaprezentował znane przeboje, jak również kompozycje mniej znane, ale równie piękne.
1_Plakat_Grechuta-jak-dawniej-20_11_2022  2

Muzycy przypomnieli takie utwory jak: „Niepewność”, „Nie wiem o trawie”, „Gaj”, „Będziesz moja panią”, „Wędrówka”, „Świecie nasz”, „Dzikie wino”, „Ocalić od zapomnienia”, „Obłok”, Godzina miłowania” oraz znane i cenione „Dni których nie znamy” czy "Nie dokazuj".
6-osobowy zespół akustycznie nadzorował akustyk Paweł Jaworski. Publiczność aktywnie uczestniczyła w koncercie, śpiewając głównie refreny. Wokalista zachęcał wszystkich miłym słowem i dowcipem do wspólnej zabawy. Niedzielny wieczór zakończyły owacje na stojąco oraz utwór "Korowód" na bis.

Info: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK Mstów

_____________________________
Marek Grechuta (ur. 10 grudnia 1945 w Zamościu, zm. 9 października 2006 w Krakowie) – polski piosenkarz, poeta, kompozytor i malarz, z wykształcenia architekt. Uznawany za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej. Wykorzystywał często elementy rocka, jazz-rocka i rocka progresywnego, szczególnie w początkowym okresie twórczości.
Pierwsze dwie płyty nagrał z zespołem Anawa, w tym krążek pt. Marek Grechuta & Anawa (1970), z którego pochodzą przeboje „Będziesz moją panią” i „Nie dokazuj”. W 1971 założył Grupę WIEM. W latach 1976–1986 związany był z Piwnicą pod Baranami. W 2001 otrzymał Nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego „Złoty Fryderyk” za całokształt twórczości artystycznej.

Wstecz