Sobota, 25 marzec 2023, imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
A- A+

Oczyszczenie zbiornika wodnego w Kobyłczycach / 2022-10-29

Zbiornik wodny w Kobyłczycach został oczyszczony i uporządkowany. Zadanie było sfinansowane z funduszu sołeckiego oraz ze środków Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”.
srocko_dopos_14_logo-slaskie-kolorowe-cmyk
„Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w sołectwie Kobyłczyce”
>> W ramach zadania uporządkowano i oczyszczono zbiornik wodny w Kobyłczycach. Z dna zbiornika został usunięty zalegający muł (jak się okazało podczas prac, warstwa blisko pół metra!) i inne niespodzianki (m.in. wiele worków ze szkłem - przede wszystkim butelki).
>> Dodatkowo, za pomocą geokraty oraz siatki, wyregulowane i wzmocnione zostały brzegi.

kobylczyce_1  kobylczyce_6

>> Realizacja zadania w znaczny sposób poprawi estetykę terenu rekreacyjnego oraz wizerunek miejscowości Kobyłczyce. W bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika wodnego znajdują się: plac zabaw, altana oraz siłownia zewnętrzna na świeżym powietrzu – elementy idealnie uzupełniające walory rekreacyjne terenu.
>> Jest to I etap prac przy zbiorniku wodnym w Kobyłczycach. W przyszłym roku planowana jest kontynuacja zagospodarowania tego terenu.

Więcej:
https://www.mstow.pl/art/4535,marszalkowski-konkurs-inicjatywa-solecka
https://www.slaskie.pl/content/lokalne-inicjatywy-procentuja
https://www.slaskie.pl/content/soleckie-inicjatywy-w-cenie

>> Przypomnijmy, że zadanie pn. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w sołectwie Kobyłczyce” znalazło się na liście rankingowej i zostało dofinansowane w ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” https://www.mstow.pl/art/4535,marszalkowski-konkurs-inicjatywa-solecka
>> Uroczyste podpisanie umów miało miejsce 05 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie, w obecności m.in.: Beaty Białowąs (członek Zarządu Województwa Śląskiego) oraz Beaty Kocik (wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego). Gminę Mstów reprezentowali: Wójt Gminy Tomasz Gęsiarz i Skarbnik Gminy Maria Skibińska.
>> o pomoc finansową ze środków budżetu województwa w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Wkładem własnym mogły być środki funduszu sołeckiego.
>> celem Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” jest umożliwienie mieszkańcom realizacji przedsięwzięć i zadań, które służą rozwojowi lokalnych społeczności.

Wstecz