Poniedziałek, 03 październik 2022, imieniny: Teresy, Heliodora, Jana
A- A+

Wakacje z GOKiem i Biblioteką Gminną / 2022-09-10

Wakacje z mstowskim GOKiem i Biblioteką już za nami. Ale najważniejsze jest to, że zostały piękne wspomnienia.

>> Tegoroczne wakacje przebiegały pod znakiem upalnej pogody, dlatego wiodącym tematem zajęć z GOKiem była woda. Dzieci miały okazję m.in. uczestniczyć w zabawach balonami z wodą i wyzwaniach w zbiciu takiego balona. Wakacje kojarzą się również z plażą i piaskiem – dzieci wykonywały więc obrazki wyklejane piaskiem i rysowały w piasku.
>> Na świeżym powietrzu można puszczać nie tylko latawce, ale i ogromne bańki mydlane – dlatego wielu chętnych próbowało zrobić jak największą bańkę mydlaną. Niektóre bańki były imponujących rozmiarów, inne unosiły się bardzo wysoko lub bardzo długo. Było magicznie. A skoro magicznie, to pokazały się na rynku także krasnale – które dzieci mogły malować lub wyklejać (w formie figurek z papieru).
>> Jeśli komuś było mało, mógł zabrać się do malowania ogromnego wakacyjnego graffiti. Jedno jest pewne – było kolorowo.
wak_gok wak_gok_4

>> Podczas wakacyjnych dni, po raz pierwszy odbyły się zajęcia z Bajkoterapii. Miały one miejsce w Mstowie, w ramach akcji "Wakacje z Biblioteką", i okazały się dużym sukcesem. Dzieci po raz kolejny udowodniły, że potrafią być bardzo kreatywne i spontaniczne. Chętnie wysłuchały bajek, uczestniczyły w dyskusji oraz wykonywały zadania. Spotkania miały swój tematy przewodnie m.in.: numery alarmowe i bezpieczeństwo, postawy bohaterskie oraz zagadnienie emocji. Biblioteka Gminna w Mstowie planuje od jesieni rozpocząć prowadzenie takich warsztatów cyklicznie, raz lub dwa razy w miesiącu.
Oczywiście o terminach i tematach zajęć będziemy informować na bieżąco.
wak_gok_13  wak_gok_9

Wszystkim uczestnikom zajęć z GOKiem i Biblioteką serdecznie dziękujemy za ten radosny czas i życzymy pozytywnego startu w obowiązki powakacyjne.
Info: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów i Biblioteki w Mstowie

Wstecz