Sobota, 25 marzec 2023, imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
A- A+

Przegląd placów zabaw / 2022-06-13

Jak co roku, przed sezonem wakacyjnym został wykonany przegląd i cząstkowy remont gminnych placów zabaw. W wyniku eksploatacji place zabaw niszczeją i corocznie trzeba powtarzać akcję ich naprawy.
place_zabaw_4a

Zakres realizacji objął m.in.:
- place zabaw w miejscowościach: Kłobukowice, Kuchary, Łuszczyn, Jaźwiny, Pniaki Mokrzeskie, Kuśmierki, Krasice, Mokrzesz, Kobyłczyce, Małusy Wielkie, Małusy Małe, Brzyszów, Srocko, Gąszczyk, Jaskrów, Wancerzów, Mstów (ul. Wolności, ul. Skłodowskiej-Curie), Zawada, Latosówka.
- tereny rekreacyjne przy Urzędzie Gminy i Skale Miłości,
- tereny przy zbiorniku Tasarki.

Wymieniono i zamontowano niezbędne uszkodzone elementy (m.in. łańcuchy, kotwy, odbojniki, siedziska, przeplotnie, belki, deski itp.). Niektóre elementy, które nie nadawały się do użytku lub były bardzo mocno zniszczone, zostały zlikwidowane. Szczególną uwagę zwrócono na prawidłowe rozmieszczenie urządzeń (zgodność z normami) i ich bezpieczne zakotwienie do podłoża.
Zakupiono również kilka nowych urządzeń m.in.
- huśtawki potrójne: w Małusach Małych, Jaskrowie (ul.Willowa) i Mstowie (przy Szkole)
- elementy siłowni zewnętrznej (wioślarz i jeździec) w Krasicach
- nowy zestaw, orbitrek i narciarz w Mstowie (ul.Curie-Skłodowskiej)
- karuzela tarczowa w Pniakach Mokrzeskich i Mstowie
- zjazd linowy (tyrolka) w Wancerzowie
- piaskownica HDPE w Kobyłczycach
- nowe ważki na placach zabaw w Mokrzeszy i Srocku
- rowerek w Gąszczyku
- plac zabaw w Pniakach Mokrzeskich został dodatkowo ogrodzony nowym ogrodzeniem panelowym

place_zabaw_1

>> Nowe urządzenia są już wykonane z nowoczesnych materiałów. Są też bardziej bezpieczne i trwałe – metal lub inne stosowane obecnie tworzywa zapewniają nieporównywalnie większą jakość niż stare elementy drewniane sprzed kilkunastu lat. Wszystkie wymienione zabiegi i prace są po to, by dzieci mogły bezpiecznie bawić się na terenach rekreacyjnych i placach zabaw, szczególnie w okresie wakacyjnym.

>> Zatrważająca jest ciągle skala dewastacji mienia przez wandali (którzy ciągle i często czują się bezkarni, niszcząc własność publiczną) !!!
Zwracajmy uwagę i zgłaszajmy (do Urzędu, na Policję, Dzielnicowym itp.), jeżeli ktoś niszczy własność wspólną, bo przecież z naszych pieniędzy trzeba to później naprawiać – a koszty tego są bardzo wysokie.

Wstecz