Piątek, 21 styczeń 2022, imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
A- A+

Biblioteka na miarę XXI wieku / 2022-01-07

Biblioteka Gminna w Mstowie rozpoczęła nową formę obsługi czytelnika i wypożyczeń.

>> Od teraz każda osoba zapisana na starych „papierowych” zasadach podpisuje nową Kartę Zobowiązania, natomiast osoba chcąca się zapisać do naszej Biblioteki powinna dodatkowo okazać się dokumentem tożsamości.
>> Każdy Czytelnik ma zakładane konto internetowe i otrzymuje elektroniczną Kartę Czytelnika z kodem paskowym, która na stałe zastąpi karty papierowe obowiązujące do tej pory.
bib3
Według nowych zasad procedura zapisu to:
-założenie konta internetowego,
-podpisanie przez Czytelnika Karty Zobowiązania,
- wydanie Czytelnikowi karty elektronicznej.

>> Wszystkie prawa i obowiązki Czytelnika są zawarte w Regulaminie Biblioteki Gminnej w Mstowie, dostępnym na stronie www.bibliotekawmstowie.pl oraz w budynku biblioteki.bib2

- „Za nami już pewien etap przygotowań, który składał się z: zakupienia Systemu Bibliotecznego SOWA, specjalistycznego sprzętu oraz podniesienia kwalifikacji bibliotekarzy, a co za tym idzie, księgozbiór naszej Biblioteki oraz obsługa Czytelników od 03.01.2022 r. będą prowadzone w formie elektronicznej. Liczymy, że ta zmiana spotka się z miłym przyjęciem ze strony Użytkowników Biblioteki. Jest ona dla nas wszystkich dobrym i nowoczesnym rozwiązaniem na miarę XXI wieku” – tłumaczą pracownicy Biblioteki Gminnej w Mstowie.

Wstecz