Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Mobilności nauczycieli ZSP w Jaskrowie / 2021-09-04

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Jaskrowie realizowany jest projekt „Rozwój z CLIL - metodą skutecznej nauki”, polegający na udziale nauczycieli w zagranicznych szkoleniach językowo-metodycznych.

O początkach projektu pisaliśmy tutaj. Sytuacja COVID’owa oczywiście zweryfikowała plany. Jednakże, pomimo tego, że zaplanowane kursy w Wielkiej Brytanii na wakacje 2020 r. musiały zostać odwołane, udało się je przeprowadzić rok później. W dniach 19-30 lipca oraz 16-27 sierpnia br. łącznie 9 nauczycieli z ZSP Jaskrów wzięło udział w szkoleniach językowo-metodycznych we Florencji. Główne założenia projektu to: wzrost umiejętności językowych nauczycieli oraz poznanie nowych metod pracy i wdrażanie elementów języka angielskiego w poszczególnych zajęciach przedmiotowych (tytułowa metoda CLIL).

11

Do realizacji została jeszcze jedna mobilność na Malcie, zaplanowana na październik 2021 r. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się ją zrealizować bez przeciwności losu. Realizacja projektu zbiega się z obchodami 100-lecia szkoły w Jaskrowie. Jest to ciekawe połączenie pokazujące, że w naszej szkole pielęgnowane są tradycje i w oparciu o nie wkraczamy w nowoczesny świat z jego współczesnymi wyzwaniami.
„Prawdziwy nauczyciel powinien być zawsze najpilniejszym uczniem”. Nauczyciele ZSP w Jaskrowie pokazują, że pragną się ciągle dokształcać, poznawać i rozumieć zmieniające się realia. Jest to oznaka poczucia odpowiedzialności za swoich podopiecznych, którzy są przecież przyszłością naszego narodu. Pamiętajmy zatem, że: ”Pewnego dnia sposób, w jaki mówimy do dzieci, stanie się ich własnym głosem. Bądźmy zatem uważni.”

Info: Adrian Kowalczyk , koordynator projektu.

Projekt „Rozwój z CLIL – metodą skutecznej nauki.” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Projekt jest realizowany na zasadach programu Erasmus+.

Wstecz