Sobota, 13 kwiecień 2024, imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
A- A+

Mstów Triathlon / 2021-07-20

W minioną niedzielę na pięknych terenach Gminy Mstów odbyła się impreza sportowa "Mstów Triathlon".

plakat-2-11
Była to pierwsza edycja tych zawodów, które organizatorzy przenieśli z Częstochowy do Mstowa. Do rywalizacji w tej bardzo trudnej i wymagającej dyscyplinie sportu (składającej się z: pływania, jazdy na rowerze i biegania) stanęło łącznie ponad 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski, aczkolwiek startowali również zawodnicy z zagranicy.
Na uczestników zawodów czekały dwa dystanse do pokonania. Pierwszy to 1/8 Iron Man, czyli pływanie na dystansie 475 metrów, jazda na rowerze 22,5 km oraz bieganie 5,25 km.
Drugi czyli 1/4 Iron Man, to dwa razy dłuższe trasy do pokonania niż poprzednio, pływanie 950 metrów, jazda na rowerze 45 km i bieganie 10,55 km.

DSC_0072
Cała impreza odbywała się na terenie kopalni piasku w Zawadzie oraz w najbliższej okolicy, trasy rowerowe przebiegały po terenach Gminy Mstów i Gminy Kłomnice.

Zawody dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń, a jak bardzo męczący jest start w takich zawodach było widać po zawodnikach, którzy wbiegali na metę. Każdy z uczestników po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto na wszystkich czekały napoje oraz posiłki regeneracyjne. Dekoracja zwycięzców odbyła się na Rynku w Mstowie, gdzie pamiątkowe statuetki oraz nagrody wręczali organizatorzy imprezy: Kajetan Leszczyński i Jakub Goliniewski, wraz z Zastępcą Wójta Gminy Mstów Małgorzatą Grabowską.

Wyniki zawodów są dostępne na powyższej stronie internetowej: https://live.sts-timing.pl/trimstow/

Wstecz