Czwartek, 24 czerwiec 2021, imieniny: Jana, Danuty
A- A+

Współpraca e-Twinning ze szkołą na Malcie / 2021-06-07

W ramach współpracy e-Twinning 19 maja odbyła się kolejna wideokonferencja Szkoły Podstawowej w Mstowie ze szkołą St Thomas More College Marsaskala Primary na Malcie.
Koordynatorką wydarzenia, jak i całej współpracy e-Twinning z Maltą od 2016 roku, jest nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Mstowie, Anna Kluźniak. Od tego czasu już czterokrotnie nasze dzieci poznawały maltański kraj i kulturę, jak również ćwiczyły przy tym porozumiewanie się w języku angielskim.

malta

W tym roku w konferencji wzięła udział klasa III b z mstowskiej szkoły. Dzieci odpowiadały na pytania, które wcześniej wybrały i przygotowały koordynatorki z Polski i Malty. Rozmowy dotyczyły m.in. naszych miejscowości, szkół, krajów, wyglądu pór roku, sławnych postaci, jak również spraw bardzo codziennych, jak spędzanie wolnego czasu. Językiem, w którym uczniowie porozumiewali się, był język angielski.
Dzieciom z Malty bardzo podobały się zaprezentowane slajdy i zdjęcia naszej okolicy m.in. Skały Miłości i rzeki Warty - jak również zdjęcia zimy w Polsce i śniegu, który znają tylko z opowieści.

Informacja: Anna Kluźniak
Foto: Aneta Pałczyńska

Wstecz