Poniedziałek, 25 październik 2021, imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
A- A+

Oświetlenie przejść dla pieszych / 2021-05-23

Dzięki współpracy z TAURON Nowe Technologie S.A. zostało wykonane dodatkowe oświetlenie dwóch przejść dla pieszych przy drodze wojewódzkiej DW786, w rejonie Kościoła i Urzędu Gminy w Mstowie.

Wspomniane przejścia dla pieszych należą do najbardziej uczęszczanych, a jednocześnie do najbardziej niebezpiecznych miejsc w ruchu drogowym. Mieszkańcy przechodzą tamtędy m.in. do Kościoła czy do Urzędu Gminy. Również dzieci (z Wancerzowa, Cegielni), uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Mstowie, korzystają z ww. pasów drogowych.

przejscie_mstow_2

Wariant oświetlenia dla każdego przejścia składa się z:

- 2 sztuk opraw oświetleniowych (o rozsyle światła asymetrycznym), dedykowanych dla doświetlania przejść dla pieszych ;

- 2 sztuk słupów kompozytowych ;

- 2 kompletów fundamentów (z elementami łączącymi).

Linię zasilającą podłączono do istniejącej linii oświetleniowej, sterowanej zegarem astronomicznym. Inwestycję wykonała firma TAURON Nowe Technologie S.A, natomiast Gmina Mstów będzie docelowo ponosiła opłatę ryczałtową za dwie lokalizacje dedykowanego oświetlenia adaptacyjnego przejść dla pieszych.
 

Głównym celem zastosowania systemu oświetlenia na przejściu dla pieszych jest zapewnienie, aby obiektem wyróżnionym z otoczenia oraz dobrze widzianym przez kierowcę był pieszy, a nie infrastruktura przejścia dla pieszych.

Wstecz