Poniedziałek, 25 październik 2021, imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
A- A+

„Face to Face with the World” / 2021-05-09

Kolejna placówka szkolna w Gminie Mstów dołączyła do międzynarodowego projektu edukacyjno - humanitarnego „Face to Face with the World”.
Uczniowie klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Małusach Wielkich, w ramach zajęć z języka angielskiego, mieli okazję uczestniczyć w lekcji online z uczniami z Ugandy (Afryka). Była to dla nich świetna okazja do przełamania bariery językowej oraz niesamowite przeżycie, które rozpoczęło wspaniałą przyjaźń międzykontynentalną. Uczniowie mogli również zaobserwować, w jakich warunkach odbywają się lekcje w Ugandzie i jak wygląda tamtejsza szkoła. W ramach projektu zostały zaplanowane już cykliczne spotkania uczniów.

zdjecie-3

 

Informacja: Paulina Puczyńska (Koordynator projektu, nauczyciel języka angielskiego)

face-to-face

Cele Projektu Edukacyjnego "Face to Face with the World" :

a) pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie.

b) kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

c) walka z rasizmem i ksenofobią, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu. Chęć niesienia pomocy innym.

Wstecz