Czwartek, 24 czerwiec 2021, imieniny: Jana, Danuty
A- A+

Montaż odnawialnych źródeł energii na potrzeby Ośrodka Zdrowia w Mstowie / 2020-12-30

Projekt pn. „Montaż odnawialnych źródeł energii na potrzeby Ośrodka Zdrowia w Mstowie przy ul. Wolności” - z dofinansowaniem ze środków RPO/RIT Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach - został wykonany.
 

O tym, że projekt został wybrany do dofinansowania w ramach naboru nr RPSL.04.01.02-IŻ.01-24-294/18, pisaliśmy w lutym br. http://www.mstow.pl/art/3789,montaz-odnawialnych-zrodel-energii-na-potrzeby-osrodka-zdrowia-w-mstowie

o1a

Zakres inwestycji (m.in.):

- wymiana technologii ogrzewania, polegająca na montażu sprężarkowej pompy ciepła typu powietrze/woda o mocy nominalnej ok. 50 kW. W celu zmagazynowania ciepła dobrano zasobnik buforowy.

- wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 9,74 kW (składającej się z 33 paneli fotowoltaicznych).

- wykonanie instalacji gazowej wraz z montażem źródła ciepła gazowego (zamontowany został kocioł gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania, o mocy ok. 55 kW).

- wymiana instalacji c.o. (wykonana została instalacja wodno-pompowa. Zastosowano grzejniki energooszczędne, a w pomieszczeniach o podwyższonym standardzie higienicznym zostały zamontowane grzejniki higieniczne).

- prace remontowe: remont instalacji elektrycznej (w tym instalacji odgromowej kominów), remont maszynowni.


osrodek-zdrowia1

Projekt jest efektywny energetycznie, ze względu na zastosowane rozwiązania w zakresie zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło (wytwarzane przez źródła nieodnawialne) poprzez wykorzystanie rozwiązań OZE.

Wartość zadania: 545.000,00 zł

Dofinansowanie RPO/RIT: 388.106,71 zł
 

Jednocześnie trwa rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Mstowie. Inwestycja również jest dofinansowana ze środków unijnych (pisaliśmy już wcześniej http://www.mstow.pl/art/3784,rozbudowa-osrodka-zdrowia-w-mstowie-z-dofinansowaniem-unijnym ). Zakończenie prac jest planowane w 2021r. O postępach będziemy informowali na bieżąco.

Wstecz