Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Wigilia Harcerska / 2019-12-10

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i kończący się rok 2019 to czas wigilijnych spotkań środowiskowych i podsumowań całorocznej pracy. Taki charakter miała właśnie wieczerza wigilijna III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”, która odbyła się w sobotni wieczór 7 grudnia.
 

Gośćmi zuchów i harcerzy z Mstowa i Jaskrowa byli przedstawiciele samorządu lokalnego, z Wójtem Gminy Mstów Tomaszem Gęsiarzem i Przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Choryłkiem na czele. Przybyli również radni powiatowi i gminni,  dyrekcje i przedstawiciele Rad Rodziców szkół w Mstowie i Jaskrowie, reprezentanci służb mundurowych i komendy Hufca ZHP Częstochowa. Nie zabrakło jak zwykle wypróbowanych przyjaciół naszego szczepu, wspierających w codziennej działalności.

DSC_8810

Wieczór wigilijny rozpoczął się modlitwą, poprowadzoną przez księdza Piotra Szydełko. Potem były wzajemne życzenia i oczywiście  tradycyjna wieczerza wigilijna. Po wspólnym odśpiewaniu kolęd, rozpoczęła się harcerska część wieczoru. W tym wyjątkowym dniu jak zwykle nagrodzeni zostali harcerze wyróżniający się w całorocznej pracy.

W tym roku byli to: dh. Roksana Rak z 23 MDH „Amonit”, dh. Julita Derda z  10 JDW  „Żywioły”,  dh. Kinga Walencka z 25 MDSH „Piorun” i dh. Martyna Mrowiec z 2 MDW „Wataha”. Nagrody odebrały także zuchy z „Mstowskich słoneczek” i powstającej w Jaskrowie gromady „Przyjaciele Pana Kleksa”.

DSC_9024

Goście mieli także okazję zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami mijającego roku harcerskiego, w których uczestniczyły drużyny szczepu „Skała”. Na zakończenie odbył się tradycyjny konkurs ozdób choinkowych.
 

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2020, życzą mieszkańcom gminy Mstów zuchy, harcerze i instruktorzy III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”. Czuwaj!

Info: Komendant Szczepu, phm. Tomasz Derda

Wstecz