Środa, 29 maj 2024, imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
A- A+

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka” / 2019-10-17

4 zadania zgłoszone przez Gminę Mstów w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2019 roku, zostały wykonane. Inwestycje zrealizowano w: Brzyszowie, Kucharach, Siedlcu i Zawadzie.

i1

materiał filmowy o zrealizowanych projektach

Przypominamy, że o pomoc finansową ze środków budżetu Województwa w ramach Konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Wkładem własnym mogły być środki Funduszu Sołeckiego.
Gmina Mstów uzyskała maksymalny poziom dofinansowania (blisko 60.000,00 zł), z przeznaczeniem na cztery zadania w ww. sołectwach.
Więcej: http://www.mstow.pl/art/3567,lista-rankingowa-marszalkowskiego-konkursu-inicjatywa-solecka
Slaskie_logo_kolor_poziom
1. W ramach zadania „Zagospodarowanie terenów zielonych przy stawie w miejscowości Brzyszów” zostało wykonane ogrodzenie przy stawie. Teren działki został wyrównany. Wokół zbiornika wodnego i znajdującej się już na działce altany wytyczono ścieżki, utwardzone za pomocą kostki brukowej. Posadzono również krzewy i zasiano trawę.
IMG_7470a

2. Zadanie „Doposażenie placu zabaw w miejscowości Kuchary oraz zapewnienie bezpieczeństwa bawiących się tam dzieci” polegało na uzupełnieniu funkcjonującego już wcześniej placu zabaw w: bujaki na sprężynach (2 szt.), karuzelę tarczową z siedziskami, pomost linowy z równoważnią i pomostem z belkami, drabinkę poziomą oraz ważkę podwójną.
b6

3. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w miejscowości Siedlec” to zadanie, w ramach którego część działki została wyposażona w ścieżki utwardzone kostką brukową - co zapewnia bezpieczną komunikację na terenie przeznaczonym do rekreacji. Ponadto zamontowano urządzenia rekreacji ruchowej dla dzieci, w tym: zestaw zabawowy, dwa bujaki sprężynowe oraz metalową huśtawkę z podwójnymi siedziskami (dla starszych i młodszych dzieci).
b1


4. „Doposażenie placu zabaw w miejscowości Zawada oraz zapewnienie bezpieczeństwa bawiących się tam dzieci”. Obecnie funkcjonujący plac zabaw został doposażony w następujące urządzenia rekreacji ruchowej: zjazd linowy, trzy bujaki na sprężynach oraz metalową ławkę (bez oparcia). Teren wokół placu zabaw został dodatkowo ogrodzony, zapewniając tym samym bezpieczeństwo przebywających na nim osób.
b19

Wszystkie zamontowane urządzenia wykonane są z profili metalowych malowanych proszkowo i płyt HDPE co pozwala na ich bezpieczne i długotrwałe użytkowanie.

Wstecz