Piątek, 15 październik 2021, imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
A- A+

Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych / 2019-10-15

W wielu placówkach oświatowych Gminy Mstów okres wakacyjny i początek roku szkolnego został wykorzystany do wykonania ważnych prac inwestycyjnych czy remontowych. Władze Gminy Mstów ze szczególną troską podchodzą do spraw, związanych z edukacją uczniów szkół z naszego terenu.


1. O tym, że sześć placówek oświatowych z terenu naszej Gminy (tj. Brzyszów, Jaskrów, Kuchary, Mokrzesz, Małusy Wielkie, Zawada) otrzymało dofinansowanie i zakupiło sprzęt multimedialny w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica” pisaliśmy już wcześniej:

http://www.mstow.pl/art/3649,aktywna-tablica-dofinansowanie-dla-szkol

a32. Trwają również prace, związane z termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej tj. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Małusach Wielkich oraz Szkoły Podstawowej w Mstowie. Rozpoczęły się jeszcze w okresie wakacyjnym i przebiegają zgodnie z harmonogramem - zakres zadań w obu placówkach jest kompleksowy i bardzo szeroki.

Więcej:

http://www.mstow.pl/art/3634,termomodernizacja-szkol-w-malusach-wielkich-i-w-mstowie

t33. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaskrowie odbyło się uroczyste otwarcie Ekopracowni „ŻYWIOŁY ZIEMI”, której utworzenie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW).

Więcej: http://www.mstow.pl/art/3653,zielona-pracownia-na-100-lecie-szkoly-w-jaskrowie

j12

 

Dodatkowo w jaskrowskiej szkole w okresie ostatnich wakacji wykonano:

- odnowienie pokoju nauczycielskiego,

- częściowe odnowienie świetlicy i dolnego korytarza,

- odwodnienie kotłowni,

- remont placu zabaw .

(info: Dyrektor ZSP w Jaskrowie, Robert Knysak)

 

 

4. W Przedszkolu w Wancerzowie podczas wakacji odbył się remont trzech sal na parterze budynku. Sale zostały pomalowane w piękne pastelowe kolory, drzwi okalają kolorowe pasy - które powodują uśmiech na twarz zarówno przedszkolaków, jak i dorosłych.

(Info: Dyrektor Przedszkola, Justyna Krauze-Cieślińska)

s10

Wstecz