Niedziela, 09 maj 2021, imieniny: Bozydara, Grzegorza, Karoliny
A- A+

Wielki finał programu ERASMUS+ w Mstowie / 2019-05-28

17 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się wielki finał polskiej edycji europejskiego projektu „The European Heritage”, w ramach programu ERASMUS+. Zaproszeni goście mogli obejrzeć widowisko teatralno-muzyczne na motywach komedii Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”.
 

e2

Materiał filmowy ze spektaklu "Zemsta" A.Fredry

 

Spektakl w całości został wystawiony w języku angielskim i był rezultatem współpracy uczniów i nauczycieli ze szkół w: Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Włoch i Polski (którą reprezentowała Szkoła Podstawowa w Mstowie). Międzynarodowy team nauczycieli tworzyli: Florencia Guazzora i Magdalena Giaccaglia (Hiszpania), Ayse Senturk i Zaliha Misket (Turcja), Irina Petcu i Andreea Pirlog (Rumunia), Paola Saro i Silvia Fregnan (Włochy).

e25

Dla społeczności szkolnej udział w tym przedsięwzięciu przyniósł ogromną satysfakcję i radość, choć wymagał zaangażowania i wsparcia ze strony wielu osób i instytucji zaprzyjaźnionych ze szkołą, m.in.:

* Pana Tomasza Gęsiarza – Wójta Gminy Mstów

* Pana Michała Maciaszczyka z Agencji reklamowej INTERSUM

* Ks. Proboszcza Dawida Kovera i ks. Piotra Szydełko z Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich w Mstowie

* Pana Krzysztofa Dryndy z Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie

* Pani Haliny Palarz, Prezes Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury

*Pana Pawła Krzyżoszczaka ze Studia filmowo-telewizyjnego KIP-STUDIO

* Pana Adama Sobali, Technika estradowa

W realizacji projektu i widowiska wspierali nas także wolontariusze i uczniowie szkoły z klas gimnazjalnych, nie biorący bezpośredniego udziału w projekcie. Scenografię spektaklu przygotował Pan Piotr Kosiński – nauczyciel plastyki.

Za realizację przedsięwzięcia w ramach projektu „Europejskie Dziedzictwo” („The European Heritage”) odpowiadał zespół nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Mstowie: Piotr Ujma, Małgorzata Jaksender, Monika Błachowicz, Olga Wiewióra, Gabriela Wysocka – Rozenberg, Małgorzata Porębińska – Niesmaczny, Beata Górecka – Grabara, Karolina Tyras, Adriana Olech, Teresa Nowakowska, Tomasz Derda, Patrycja Ciastko, Aneta Pałczyńska.

e8

 

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób okazali wsparcie i udzielili pomocy podczas trwania całego projektu. Efekty tych działań przeszły najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy dumni z naszych Uczniów – ich talentów, zaangażowania i entuzjazmu, które zaprezentowali podczas występu. Dla mstowskiej Szkoły, ale także i dla naszej „małej ojczyzny” – gminy Mstów, jesteście Wielką Radością i Nadzieją na przyszłość.

Dziękujemy Uczniom i ich Rodzicom za ogromną życzliwość i zaangażowanie w projekt. Bez Was nic nie byłoby tak wspaniałe!

DZIĘKUJEMY!!!

Wstecz