Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Ogólnopolska kampania Unicef „Wszystkie Kolory Świata” / 2019-03-11

5 marca w Szkole Podstawowej w Mstowie odbyła się impreza charytatywna, która podsumowała realizację ogólnopolskiej kampanii Unicef „Wszystkie Kolory Świata”.

Patronat nad tym wydarzeniem w gminie Mstów objął Wójt Tomasz Gęsiarz. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy wszystkie placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Do projektu włączyły się szkoły z: Brzyszowa, Jaskrowa, Krasic, Kuchar, Małus Wielkich i Mokrzeszy oraz przedszkola z Kobyłczyc, Siedlca i Wancerzowa.
 

l1
 

Tegoroczna odsłona projektu jest jego piątą edycją. Poprzednie cztery edycje kampanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2,5 tys. placówek z całej Polski.                                   

Głównymi celami projektu są:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury

- pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne

- zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.

 

Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać prawie 2,7 mln zł na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.           

l2

Głównym punktem eventu była licytacja wybranych laleczek oraz sprzedaż pozostałych. O poprowadzenie licytacji poproszona została Pani Klaudia Bednarek. Natomiast Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Kita, sporządziła protokół z aukcji. Sprzedaży podjęły się panie Monika Lichosik i Anna Palarz. Całościowa kwota zebrana w ramach kampanii to 3225,00 zł. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom w Afryce, a dokładnie na zakup szczepionek przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wsparli działania mstowskiej młodzieży. Byli to:

- Wójt gminy Mstów Tomasz Gęsiarz,

- Pani wizytator Jolanta Skrzypczak,

- Dyrektor Przedszkola w Siedlcu Dorota Orłowska,

- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Małusach Wielkich Mariola Tomczyk,

- Radni powiatu częstochowskiego: Monika Kosielak i Adam Jaruga,

- Radne gminy Mstów: Mieczysława Gaudy i Monika Pardela,

- Komendant gminny OSP Marek Wróbel,

- Sołtys wsi Kłobukowice Łukasz Heręży,

- Sołtys wsi Małusy Wielkie Czesław Makowski,

- Sołtys wsi Małusy Małe Beata Białek

- oraz przedstawiciele Rady Rodziców SP Mstów na czele z przewodniczącą Agnieszką Kitą.

l23

 

Podczas spotkania Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie Beata Miry i Wójt T.Gęsiarz poinformowali, która lalka została wybrana na reprezentantkę gminy Mstów w konkursie Unicef. Zwycięską lalkę „Isabel” wykonały Laura i Łucja z przedszkola w Siedlcu. Głosowanie odbędzie się poprzez specjalnie przygotowaną aplikację internetową, a w głosowaniu będą mogli uczestniczyć wyłącznie użytkownicy kont na Facebooku. Głosować będzie można w dniach od 11 do 15 marca. Teraz nie pozostaje nic innego, jak głosowanie na naszą piękną Isabel. Wystarczy kliknąć w link: https://wszystkiekoloryswiata.pl/lalka/160 .

 

Warto, gdyż nagrodą główną w konkursie jest koncert Majki Jeżowskiej w placówce, która zdobędzie najwięcej polubień. Oczywiście w naszym przypadku byłby to koncert dla dzieci z terenu całej gminy Mstów. Już teraz prosimy o Państwa głosy, o udostępnianie tej informacji wśród rodziny i znajomych. Szczegółowe informacje będą publikowane na facebooku na stronie Wolontariatu SP Mstów. Jesteśmy przekonani, że współdziałanie wszystkich szkół, całej społeczności lokalnej może doprowadzić do wygranej. Dwa lata temu niewiele brakło. Teraz damy z siebie jeszcze więcej.

l13

Spotkanie uświetniły występy wokalne i instrumentalne uczniów i przyjaciół SP Mstów: Agaty Bulskiej, Nikoli Rubik, Adama Gołkowskiego, Adrianny Sieradzkiej, Anity Stępień i Urszuli Zagrzewskiej. Gwiazdą wieczoru była para taneczna Julia Dąbrowska i Szymon Miśtal, wicemistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich. W rolę prowadzących wcieli się: Amelia Heręży, Miłosz Leśniak i Oskar Niemczyk. 

                                                                                       

Scenariusz i reżyseria: Justyna Klimczak

Dekoracja: Piotr Kosiński, Aleksandra Matląg, Iwona Sieradzka, Ewa Wójcikiewicz

Oprawa muzyczna: Beata Górecka, Monika Błachowicz

Pomoc organizacyjna: Anna Kloczkowska, Iwona Sieradzka, Helena Ujma

Zdjęcia: Adriana Olech, Aleksandra Matląg

 

Opiekun Wolontariatu SP Mstów

Justyna Klimczak

Wstecz