Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

Czesław Mozil na Walentynki / 2019-02-20

Z okazji Walentynek do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie zawitał długo wyczekiwany gość. Artysta bardzo szczególny, nietuzinkowy i nieszablonowy - Czesław Mozil.

 

Niezaprzeczalnie muzyk ten wykreował zupełnie indywidualny styl w muzyce i sztuce scenicznej. Jest dziś rozpoznawalny przez wszystkich, gdyż każdy fan zna jego styl. Zespół „Czesław śpiewa” pojawił się na falach radiowych z utworami: „Maszynka do świerkania”, „Żabka” czy „W sam raz”. Tych utworów nie da się pomylić z żadnym innym. Ich niepowtarzalny klimat jest efektem połączenia nietypowego instrumentu - akordeonu, awangardowego stylu i barwy głosu. 

c1

 

Czesław Mozil zafundował mstowskiej widowni występ typu „stand-up”, w którym zdradził wiele sekretów swojego życia artystycznego. Opowiedział ciekawostki z życia, uzupełniając je wstawkami z najpopularniejszych utworów i podkreślając swój monolog efektami dźwiękowymi (w postaci melodii przygrywanych na keyboardzie). Cały występ przepełniony był inteligentnym dowcipem i miękką ironią, powiedzianą mozilową barwą głosu.

c2

Po koncercie płyty i książki artysty rozeszły się tak szybko, jak szybko błyskały migawki aparatów fotograficznych fanów. My pozostaliśmy w przekonaniu, że Czesław nie śpiewa, lecz melodyjnie recytuje teksty, które w mistrzowski sposób są napisane. Wiemy, że Czesław ponad wszystko kocha swój wizerunek – kocha swoją widownię i kocha to, co robi.

 

Relacja i zdjęcia: K.Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie

Wstecz