Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

IV Mstowskie Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne / 2019-01-20

W sobotę 12 stycznia już po raz czwarty odbyło się Mstowskie Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne dla osób starszych. Tegoroczna edycja miała miejsce w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie. Impreza z roku na rok się rozrasta, coraz więcej osób chce w niej uczestniczyć.

Gościem honorowym spotkania był Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Ryszard Majer.

x12

 

Inicjatorami tej uroczystości byli kilka lat temu Jolanta i Jacek Zwolscy, właściciele pizzerii i smażalni „Cicha Woda”. W tym roku organizacji podjął się Sołtys Mstowa, Zbigniew Bigosiński. Wśród zaproszonych gości obecni byli:

- Senator RP Ryszard Majer ,

- Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz ,

- ks. Jan Brzozowski CRL ,

- Przewodniczący Rady Gminy Mstów, Krzysztof Choryłek ;

- Wiceprzewodniczący Rady Gminy Mstów, Bogusław Gawron ;

- Radne Gminy Mstów: Justyna Klimczak, Mieczysława Gaudy ;

- Sołtysi: Marian Jaksender, Czesław Makowski, Tadeusz Brędzel ;
- Jolanta Zwolska, „Cicha Woda” ,

- Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki” Maria Rozpondek ;

- Przewodnicząca mstowskiego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Małgorzata Zarychta.

x4b

Była okazja do noworocznych życzeń, wspólnego kolędowania i śpiewu. Imprezę muzycznie uświetniła Magdalena Drążek, utalentowana wokalnie mieszkanka Mstowa. Na akordeonie przygrywał Krzysztof Brzeziński, mieszkaniec Jaskrowa. Nad stroną techniczną czuwał Maciej Juszczyk.

Bukiet kwiatów otrzymała również niedawno obchodząca 101. urodziny mieszkanka Mstowa, Marianna Kowalczyk.

x25


Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie. Był to piękny wieczór, pełen miłych chwil. Radość i szczęście obecnych starszych osób to najpiękniejsza nagroda.

x23c1

Wielkie podziękowania należą się też wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Mstowie, którzy pomagali podczas uroczystości. Zaangażowani wolontariusze to: Cezary Bekus, Julia Dąbrowska, Dominika Franciszkiewicz, Marta Gaudy, Tymoteusz Jackowski, Julia Jaksender, Hubert Nowakowski, Magdalena Półtorak, Izabela Pruban, Natalia Pudło, Emilia Resakowska, Julia Sieradzka, Anita Stępień, Amelia Sularz, Julia Tomzik i Kinga Walencka. Opieka: p. Justyna Klimczak i p. Iwona Sieradzka.

 

Zdjecia: Klaudia Nowak, Marcin Rachwalik

Wstecz