Niedziela, 09 maj 2021, imieniny: Bozydara, Grzegorza, Karoliny
A- A+

„Przebudowa drogi w ulicy Starowiejskiej w Jaskrowie” - I etap / 2018-12-29

I etap przebudowy drogi w ulicy Starowiejskiej w Jaskrowie został zakończony.  Zadanie będzie kontynuowane w przyszłym roku - zostało dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 

Realizacja prac I etapu obejmowała m.in.:

- budowę chodnika (ze zjazdami po stronie zachodniej) ,

- remont parkingu przy szkole (tj. roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne, rury ochronne, parking z chodnikiem z kostki przy szkole)

- wpusty uliczne po stronie chodnika, z podłączeniami do studni chłonnych,

- studnie chłonne,

- ukształtowanie terenu,

- regulację uzbrojenia w chodniku.

j5

 

II etap jest planowany na 2019 rok i będzie obejmował m.in. przebudowę nawierzchni drogi w ul. Starowiejskiej w Jaskrowie (na odcinku o długości 1121,2 mb) oraz odwodnienie drogi do studni chłonnych oraz kanałem deszczowym (na długości ok. 569 metrów).

Na realizację tego etapu tj. zadania pn. „Przebudowa drogi w ulicy Starowiejskiej w Jaskrowie” Gmina Mstów uzyskała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

PROW-2014-2020-logo-kolor_52k

Wniosek Gminy Mstów znalazł się na wysokim, 5. miejscu na liście rankingowej, z dofinansowaniem 1.458.240,00 zł. !!

Więcej: http://prow.slaskie.pl/czytaj/lista_informujaca_o_kolejnosci_przyslugiwania_pomocy___operacje_typu_budowa_lub_modernizacja_drog_lokalnych

http://www.mstow.pl/art/3324,przebudowa-ul-starowiejskiej-w-jaskrowie-dofinansowana-z-prow

slaskie

Wstecz