Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Wigilia Harcerska / 2018-12-13

Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to czas na zadumę, refleksję, ale także na podsumowanie mijającego roku. Najlepszą okazją do takiego podsumowania dla III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”- Mstów jest coroczne spotkanie wigilijne.

Odbyło się ono w sobotę 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Mstowie. Oprócz zuchów, harcerzy i instruktorów szczepu na wieczerzę wigilijną przybyli zaproszeni goście – przyjaciele naszego szczepu. Byli wśród nich przedstawiciele władz lokalnych z wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele, radni gminy Mstów, radni powiatowi, ksiądz proboszcz Dawid Kover, dyrekcje szkół i członkowie Rad Rodziców ze szkół w Mstowie i Jaskrowie.
Nie mogło zabraknąć  również  osób wspierających naszą działalność oraz członków Komendy Hufca ZHP Częstochowa na czele z komendantem hm. Wojciechem Śliwowskim.

h17

 

Spotkanie składało się z trzech części. Na początku religijny charakter wieczerzy podkreślił ksiądz proboszcz błogosławiąc chleb, potrawy i nas samych. Po złożeniu tradycyjnych życzeń i spożyciu przygotowanych wigilijnych potraw przystąpiliśmy do części harcerskiej. Każda z drużyn pochwaliła się swoimi osiągnięciami w mijającym roku. Ważnym momentem było Przyrzeczenie Harcerskie złożone przez trzy druhny z drużyny „Amonit”.

h7

 

Powitaliśmy także nową jednostkę w szczepie „Skała”. Najstarsi harcerze z drużyny „Piorun”, będący w wieku wędrowniczym założyli  Próbną Drużynę Wędrowniczą „Wataha”. Jej drużynowym został pwd. Emil Orlikowski. Tradycją naszego szczepu jest nagradzanie najbardziej wyróżniających się w ciągu rocznej pracy harcerzy z poszczególnych drużyn.

W tym roku na takie wyróżnienie zasłużyli dh. Alicja Pałczyńska z 23 MDH „Amonit”, dh. Wiktoria Ceglarz z  10 JDW  „Żywioły” i dh. Martyna Kubik z 25 MDSH „Piorun”. Jak co roku na zakończenie wieczoru przeprowadzony został konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. W tej części wieczoru pierwsze skrzypce grały zuchy z 4 MGZ „Mstowskie słoneczka” i 34 MGZ „Pomarańczowe wilczki”. Do zabawy dołączyli także harcerze z „Amonitów” i spontaniczne wędrowniczki. Czuwaj!

 

Info: Komendant Szczepu, phm Tomasz Derda

Wstecz