Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

"Mikołajki 2018" / 2018-12-09

6 grudnia to szczególna data i ulubiony dzień dla wszystkich dzieci. Święty Mikołaj tradycyjnie odwiedził również Gminę Mstów, przywożąc ze sobą dużo prezentów.

Już od kilku lat na mstowskim ryku świętujemy „Mikołajki”. Inicjatorem tego wydarzenia był Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz. Idea zakładała integrację mieszkańców całej Gminy w centrum Mstowa, przy choince i z Mikołajem, hojnym dla wszystkich.

m1


Tak było i w tym roku. Dzieci i ich opiekunowie z niecierpliwością wyczekiwali przybycia Świętego Mikołaja. Dla każdego dziecka (i tego dużego, i  tego małego) Mikołaj wręczał prezenty. Była też okazja na pamiątkowe zdjęcia.

m6

 

Oprócz tego tradycyjnie wszyscy zgromadzeni na rynku odliczali czas do odpalenia choinki. Mieli też okazję skosztować pizzy z Pizzerii „Cicha Woda”.

Nie zabrakło asystentów Mikołaja, czyli postaci z bajek. W tegorocznej edycji pomagali różni bohaterowie: Osiołek Kłapouchy, Kubuś Puchatek, Pirat, Księżniczka oraz Śnieżynki (z czego jedna nawet śpiewająca, która zapraszała do wspólnej zabawy wszystkie dzieciaki). Przy muzyce, światłach choinki i dekoracji świątecznej czas minął i szybko i miło.

m5

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Podziękowania dla pomocników, którzy dużo pracy wkładają w przygotowanie tej imprezy - są to pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminy Mstów.

Dziękuję również wszystkim Świętym Mikołajom. Zarówno tym w „czerwonym kubraku”, jak i tym anonimowym, dzięki którym ponownie mstowskie „Mikołajki” były sukcesem.

 

Info: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie

Wstecz