Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Koncert patriotyczny tenora Bogusława Morki / 2018-10-15

„Jeszcze Polska nie zginęła”, pamięć o bohaterach, miłość do Ojczyzny – mówił i śpiewał o tym Bogusław Morka. Dzień 14 października w Mstowie był bardzo szczególny: Dzień Edukacji Narodowej i wspaniały koncert wybitnego tenora w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

Niedzielny wieczór stał się miejscem wspomnień, hołdu dla bohaterów i występu operowego pod przewodnictwem jednego z najznamienitszych polskich śpiewaków – tenora Bogusława Morki.

Ten wybitny artysta jest solistą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma. Artysta nie stroni od innych gatunków muzycznych wykonując oratoria, pieśni, a także partie operetkowe i musicalowe. Koncertuje i nagrywa z czołowymi orkiestrami w Polsce i za granicą. Współpracuje z innymi ikonami sceny Polskiej jak Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Seweryn Krajewski i inni. Bardzo ceni sobie pozytywnie rozumiany patriotyzm oraz spuściznę polską, którą tworzą pieśni patriotyczne i kolędy.

m51

 

Podczas koncertu na scenie w hali sportowej w Mstowie wystąpili również: sopranistka Agnieszka Kozłowska - solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, Baryton o. Tomasz Jarosz oraz towarzyszący zespół kameralny. Agnieszka Kozłowska koncertuje często z Bogusławem Morką. Jako sceniczna partnerka z powodzeniem wystąpiła u boku Jose Cury w koncercie „José Cura i jego goście” w Zabrzu, w listopadzie 2014 roku.

 

m19

 

Artyści wykonali w Mstowie kilka utworów związanych z tematem Niepodległości, zawartych na wydanej z tej okazji płycie pt. „Krzyż i Orzeł”. Znalazły się na niej klasyczne pieśni patriotyczne, takie jak m.in. ”Święta miłości”, „W krwawym polu”, „Orlątko” czy „Modlitwa obozowa”.

Posłuchać też można było kilku wspaniałych i znanych utworów światowego zasięgu, jak chociażby utwór z musicalu „Koty” czy słynne „Time to say goodbye”. Narrację prowadził sam Bogusław Morka, który wprowadzał w tajniki utworów oraz oddał hołd narodowym bohaterom. Wieczór był pełen powagi, dostojeństwa i dumy, które artysta podkreślał i prosił pielęgnować.
 

m11

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na niedzielny koncert. Z pewnością wyszli oczarowani występem. Dyrekcja GOKu dziękuje również Wolontariatowi Szkoły Podstawowej w Mstowie (pod kierunkiem Justyny Klimczak i Iwony Sieradzkiej) za pomoc przy organizacji imprezy.

 

Info: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
http://www.mstow.pl/art/3185,dofinansowanie-w-ramach-programu-niepodlegla

*******************************

mkidn_logo

Program „Niepodległa”

W maju 2017r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Niepodległa” na lata 2017-2021. Nadzór nad realizacją programu „Niepodległa” sprawuje Pełnomocnik Rządu do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, minister Jarosław Sellin, sekretarz stanu w MKiDN. Bieżącą koordynacją obchodów oraz nadzorem nad częścią programów dotacyjnych włączających Polaków w świętowanie, zajmuje się Biuro Programu „Niepodległa” (BPN).

Celem strategicznym programu jest szerokie włączanie mieszkańców Polski w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości.

 

Więcej: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci

Wstecz