Niedziela, 26 wrzesień 2021, imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana
A- A+

Środowiskowy Festyn Rodzinny w Jaskrowie / 2018-07-04

Wakacje to dobry czas na wypoczynek i zabawę. Z tego założenia wyszli mieszkańcy Jaskrowa i w sobotę 30 czerwca zorganizowali Środowiskowy Festyn Rodzinny.
 

Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaskrowie wraz z Radą Rodziców, Ochotnicza Straż Pożarna, Sołectwo Jaskrów oraz jaskrowskie Koło Gospodyń Wiejskich. Miejscem lokalizacji atrakcji festynowych był plac szkolny.

1_Jaskrow_festyn-rodzinny

 

Uczestnicy imprezy nie mogli narzekać na nudę. Były m.in. występy dzieci i młodzieży z jaskrowskiej szkoły, pokazy strażackie, dmuchańce, karuzela, loteria fantowa z cennymi nagrodami, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczy. Zagrała również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rędzin. Dużą popularnością cieszył się kącik kulinarny, czyli ciasta, napoje i grillowe smakołyki.

Nie zabrakło emocji sportowych. Na szkolnym boisku rozegrany został mecz piłki nożnej ojcowie kontra synowie. Gościnnie w spotkaniu (zakończonym wynikiem 6:4 dla rodziców) wystąpił Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz.

 

DSC00965

 

W trakcie festynu dokonano również symbolicznego otwarcia nowego budynku garażowego przy remizie OSP w Jaskrowie, a także wręczono przedstawicielom jednostek OSP z terenu naszej Gminy sprzęt ratowniczy zakupiony przez samorząd Gminy Mstów przy dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Jak podkreślają organizatorzy, festyn udało się przygotować dzięki bezinteresownej pomocy mieszkańców miejscowości, harcerzy z Próbnej Jaskrowskiej Drużyny Harcerskiej „Żywioły”, Rady Rodziców działającej przy szkole, a także wsparciu sponsorów.


Sukces organizacyjny festynu pozwala mieć nadzieję, że w przyszłości takie imprezy wpiszą się na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych w Jaskrowie.

 

Więcej:

http://fiat.fm/info/srodowiskowy-festyn-rodzinny-w-jaskrowie/

Wstecz