Poniedziałek, 08 sierpień 2022, imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
A- A+

"Ferie z GOKiem" / 2018-02-14

Okres ferii to czas, kiedy dzieci są aktywne poza szkołą, dlatego te dni trzeba dobrze wykorzystać. Ferie w mstowskim GOKu rozpoczęły się od 29 stycznia i trwały do 9 lutego 2018 r. Dzieci i młodzież miały zorganizowane m.in. zajęcia artystyczno-plastyczne, prowadzone przez instruktora Artura Śpiewaka. Zajęcia trwały przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku -  w pracowni malarstwa, rysunku oraz krawiectwa artystycznego. Wszyscy mogli również oglądać bajki – dla małych i dużych.
GOK-logo

Kalendarium wydarzeń
Poniedziałek 29.01
Pierwszy dzień ferii dzieci uczyły się techniki origami. Tworzyły przepiękne serca dla swoich znajomych i bliskich. Ich zaangażowanie i pracowitość można było dostrzec po pracach jakie powstały.

Wtorek 30.01
Kolejny dzień był przeznaczony na bajkę - podczas której dzieci miło spędzały czas.

Środa 31.01
Kolejny dzień to środa. Ten czas wykorzystaliśmy na szycie w pracowni krawieckiej artystycznej pingwinów. Pingwiny były realizowane w dwóch formach pracy plastycznej: pacynki albo maskotki. Dzieci uczyły się posługiwać szablonami oraz rysować mydełkiem krawieckim po materiale.
Dalszym etapem było wykrojenie przez dzieci elementów pingwina oraz zszycie go na maszynie do szycia przez instruktora plastyki.

f12

Czwartek, piątek (01-02.02)
W kolejne dni (czwartek-piątek) oglądaliśmy wspólnie bajki.

f2

Kolejny tydzień to nowe pomysły i nowe prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież.
Poniedziałek (05.02)
W pierwszy dzień powstała gra planszowa. Zajęcia prowadziła Agnieszka Flaszka - Kwiatkowska. Dzieci i młodzież wspólnie tworzyły nowatorską grę planszową.

Wtorek (06.02)
Wtorek był przeznaczony na bajkę dla małych i dużych.

Środa, czwartek (07-08.02)
W środę i czwartek znów podjęliśmy temat krawiectwa artystycznego. Tym razem dzieci robiły rękawiczki zimowe i czapki z uszami. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Każda osoba mogła zrobić coś, co jej służyło.
f10

Piątek (09.02)
Piątek był tradycyjnie „bajkowy”.

Dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Mstowie dzieci mogły miło i przyjemnie spędzić czas w gronie rówieśników. GOK również po feriach zaprasza na zajęcia dzieci i młodzież - codziennie od godz. 15.00.
Relacja: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów

Wstecz