Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

Spotkanie Noworoczne GOPS / 2018-01-23

Już po raz 15. odbyło się Spotkanie Noworoczne, zorganizowane przez GOPS dla dzieci potrzebujących z terenu naszej gminy.

 

Organizatorami uroczystości, która odbyła się 23 stycznia br. w restauracji „Nowy Świat” w Mstowie byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mstowie oraz Urząd Gminy w Mstowie. Natomiast fundatorem paczek dla dzieci był Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz.

 

g2

 

Na spotkanie licznie przybyli zaproszeni goście i przedstawiciele samorządu m.in..:

- Senator RP Ryszard Majer,

- Proboszcz mstowskiej parafii ks. Paweł Greń CRL,

- Skarbnik Gminy Mstów Maria Skibińska,

- Sekretarz Gminy Mstów Sylwia Kuban,

- Przewodniczący Rady Gminy Mstów Krzysztof Choryłek,

- Wiceprzewodniczący Rady: Zbigniew Bigosiński i Marian Jaksender,

- Kierownik Komisariatu Policji w Kłomnicach: asp. szt. Radosław Kot,

- Dzielnicowi: Bogumił Trejtowicz i Paweł Kuban,

- przedstawicielki Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie: Agnieszka Sędziwa-Kogut i Magdalena Krok,

- Dyrektor Terapeutycznego Przedszkola i SP w Częstochowie Agnieszka Czyż,

- Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu naszej gminy.

 


Wszystkich uczestników spotkania powitali: Maria Kalota, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mstowie oraz Wójt Tomasz Gęsiarz.

Podziękowali wszystkim za czynny udział w zorganizowaniu uroczystości. Wręczyli również dyplomy za „Dar Serca” okazany najmłodszym uczestnikom spotkania.

g6

 

Podczas swojego przemówienia Senator RP Ryszard Majer podkreślał dbałość mstowskiego samorządu o politykę społeczną, życząc zgromadzonym wszelkiej pomyślności w 2018 roku.

g5

Senator RP Ryszard Majer (z prawej)


Uroczystość uświetnił występ wokalny Magdaleny Drążek, która wykonała kilka utworów w klimacie świąteczno - noworocznym. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci punktem imprezy niewątpliwie było jednak obdarowanie paczkami ze słodkościami oraz poczęstunek.
 

g7a

 

- Serdecznie chciałam podziękować Państwu Gabrieli i Mieczysławowi Mielczarek za udostępnienie po raz kolejny swojego lokalu i przygotowanie poczęstunku. Dziękuję również Dyrektorowi SP w Brzyszowie, Ireneuszowi Celoch za udostępnienie nagłośnienia oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości" - powiedziała Maria Kalota, Kierownik GOPS w Mstowie.

Wstecz