Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

„Pomagamy Polskim Dzieciom i Polakom na Wileńszczyźnie” / 2017-12-02

Zakończyło się zbieranie darów w ramach akcji „Pomagamy Polskim Dzieciom i Polakom na Wileńszczyźnie”.


Akcję charytatywną dla rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie od lat organizuje Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie oraz Częstochowska parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

wil1

 

Gmina Mstów już po raz trzeci włączyła się w akcję, podobnie jak kilkanaście gmin z regionu częstochowskiego (w tym miasto Częstochowa).

Tradycyjnie zbiórka słodyczy i artykułów szkolnych odbyła się w Szkole w Mstowie. Po raz pierwszy w pomoc włączyły się również: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaskrowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie (Dyrektor Krzysztof Drynda).

 

wil2

 

W mstowskiej szkole koordynatorem akcji był phm. Tomasz Derda, a w jaskrowskiej Dyrektor placówki, pwd. Robert Knysak.

 

30 listopada br. w Szkole Podstawowej w Mstowie odbyło się uroczyste pakowanie darów. Przeprowadzili je harcerze i zuchy z:

- 4 Gromada Zuchowa „Mstowskie Słoneczka” (pod opieką Beaty Sieradzkiej)

- 23 MDH „Amonit”

- 25MDSH „Piorun”

Pomagała również zaprzyjaźniona grupa „Żywiołów” z Jaskrowa.

 

wil11


Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w akcję „Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie”.

 *********************
Akcję charytatywną dla rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie od lat organizuje Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie.

wil1
 

Partnerami akcji są: Bracia Rycerzy Kolumba w Częstochowie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa, Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie, częstochowskie szkoły podstawowe i średnie oraz Gminy: Mstów, Rędziny, Kłomnice, Poraj, Olsztyn, Kruszyna, Poczesna, Konopiska, Blachownia i Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

 

Ks. proboszcz Ryszard Umański, koordynator projektu, wyjaśnia, że chodzi nie tylko o zawiezienie naszym rodakom dóbr materialnych na Boże Narodzenie. Istotny jest element patriotyczny - gest solidarności i serdecznej pamięci wobec Polaków mieszkających na Litwie.

Wstecz