Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Kabaret "HRABI" w Mstowie / 2017-11-28

W niedzielę 26 listopada w hali sportowej w Mstowie odbył się andrzejkowy wieczór muzyczno-kabaretowy, którego gwiazdą był kabaret „HRABI”.


 

Kabaret Hrabi to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny kabaretowej. Grupę działającą od 2002 roku tworzy dwoje aktorów byłego kabaretu Potem (Dariusz Kamys i Joanna Kołaczkowska) oraz Łukasz Pietsch (pianista) i Tomasz Majer.

Występ kabaretu Hrabi obejrzało ponad 800 (!!!) widzów. Oczywiście nie obyło się bez bisów.

 

h13a

 

 

Andrzejkowy wieczór uświetnił też zespół czterech zdolnych muzyków, którzy rozpoczęli imprezę koncertem muzyki filmowej. Wokalista Krzysztof Drynda (Dyrektor GOK w Mstowie) zaśpiewał najbardziej znane i cenione utwory z filmów i oper.

Akompaniowali mu: perkusista Przemysław Smaczny, gitarzysta basowy Kosma Kałamarz – muzycy grający w zespole Piotra Rubika. Na stage piano zagrał wirtuoz tego instrumentu, Michał Rorat.
 

h7a

 

 

 

Jak powiedziała jedna z uczestniczek wieczoru:

- "Kabaret HRABI - zabawny, rozweselający do łez, urzekający, odgadujący bez problemów różne zakamarki naszej duszy i głowy, szalony a zarazem poważny, mega profesjonalny i to co trafia w moje serce to cudownie muzykalni. Jestem oczarowana pierwszym spotkaniem na żywo.”
 

h16aWystęp okupiony został salwą śmiechu, trwającą ponad 90 minut, oraz podwójnym bisem. Artyści zaskoczyli wszystkich spontaniczną i szczerą interakcją z widzami. Zauroczyli też nowym programem „Cyrkuśniki”, który okazał się równie dobry jak wszystkie dotychczas nam znane.
 

h46a

 

 

Imprezę "na gorąco" podsumował Krzysztof Drynda:

- „Bezsprzecznie trzeba przyznać, że wysiłek włożony w organizację został nagrodzony sukcesem. Na sukces ten pracowali: pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie – przygotowując miejsce i każdy szczegół imprezy; pracownicy Urzędu Gminy – pomagający w przewożeniu krzeseł i sprzętu; pracownicy Szkoły Podstawowej – udostępniający pomieszczenia i sprzęt; Wolontariusze – pomagający w obsłudze gości i prowadzeniu szatni."

 

 

Jednocześnie wysoki poziom obsługi technicznej zapewniła firma Modus Sound - obsługująca scenę, oświetlenie i nagłośnienie. Udało się uniknąć pogłosu i echa, które często występują na halach sportowych.

W tym miejscu szczególne podziękowanie należy się firmie APAMA za wypożyczenie ekranów dźwiękochłonnych oraz wszystkim Sponsorom: Bank Spółdzielczy w Mstowie, Demar, Intersum agencja reklamowa, Pizzeria Cicha Woda.

 

h5

Organizatorzy Koncertu Andrzejkowego dziękują wszystkim za wspaniałą zabawę.

 

Więcej:

http://fiat.fm/info/cyrkusniki-czyli-kabaret-hrabi-w-mstowie/

Zdjęcia: Z.Derda, A.Markowski

 

 

***************************

Kabaret Hrabi

gh1

Czteroosobowy skład kabaretu tworzą: Dariusz Kamys, Joanna Kołaczkowska, Tomasz Majer oraz Łukasz Pietsch.

  • Dariusz Kamys jest osobą mocno związaną ze sceną kabaretową i jest też założycielem Kabaretu Hrabi.
  • Joanna Kołaczkowska jest już dobrze znaną postacią sceny artystycznej, głównie kabaretowej, choć ma na swoim koncie również sukcesy w branży aktorskiej i muzycznej.
  • Tomasz Majer rozwinął swoje umiejętności kabaretowe właśnie w kabarecie Hrabi,
  • natomiast Łukasz Pietsch jest nie tylko aktorem kabaretowym, ale muzykiem i twórcą Tenisowych Mistrzostw Polski Artystów Kabaretowych – które są gratką dla fanów kabaretów polskich.

 

Wstecz