Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Harcerski biwak integracyjny w ZSP w Jaskrowie / 2017-10-10

W piątek i sobotę (6-7 października br.) w Zespole Szkolo-Przedszkolnym im Jana Pawła II w Jaskrowie odbył się harcerski biwak, w którym wzięło udział prawie 60 uczniów, harcerzy i opiekunów.

Powstająca w szkole w Jaskrowie drużyna harcerska zaprosiła harcerzy z 25 Mstowskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Piorun” do wspólnej integracji.
 

03piknik-integracyjny

Uczniowie z Jaskrowa wraz z opiekunami (Moniką Derdą i Grażyną Jakubczak) chcieli zobaczyć z bliska jak wygląda praca i zabawa harcerzy, stąd pomysł na spotkanie. Obie grupy zostały wymieszane – tworząc zastępy robocze, którym przydzielono zadania do wykonania. Całość koordynował oboźny – druh Emil Orlikowski.


Wspólna praca i zabawa, w czasie której odbywały się zajęcia z musztry, warsztaty piosenki oraz zawody sportowe trwały wiele godzin - ale jak się okazało i tak brakło czasu na wszystkie działania.
Jak zapowiadają inicjatorzy biwaku - Tomasz Derda (komendant III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”) oraz Robert Knysak (dyrektor ZSP w Jaskrowie) dalsza współpraca będzie kontynuowana.
 
Info: Dyrektor ZSP Jaskrów Robert Knysak
 
Wstecz