Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

Parking przy Szkole Podstawowej w Mstowie / 2017-09-18

Nowy parking dla samochodów osobowych przy Szkole Podstawowej w Mstowie już funkcjonuje. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa dojazdu dzieci i młodzieży na zajęcia szkolne. 

Projekt budowy parkingu został sfinansowany w 2016r. w ramach Funduszu Sołeckiego miejscowości Mstów - z inicjatywy Sołtysa Mstowa, Zbigniewa Bigosińskiego. Natomiast pieniądze na wykonanie inwestycji Rada Gminy Mstów zabezpieczyła w budżecie na 2017r.

 

W ramach prac powstało m.in. 18 nowych miejsc parkingowych, usytuowanych prostopadle do istniejącej jezdni (w tym 2 miejsca, przeznaczone dla samochodów osobowych osób niepełnosprawnych).
 

sm1

 

Dla rodziców, dowożących swoje dzieci samochodami osobowymi, utworzone zostały bezpieczne miejsca do wysiadania.

Z parkingu do szkoły uczniowie bezpiecznie dojdą pieszo (bez wychodzenia na jezdnię !!) po szerokim chodniku z kostki brukowej.
 

sm4

 

Pozostały zakres przedmiotu zamówienia m.in.:

• schody terenowe (z kostki brukowej) na dojściach do istniejącego chodnika.

 

• chodniki (o szer. 1,5m) za parkingiem i na dojściach do istniejącego chodnika - w celu skomunikowania ruchu pieszego w rejonie inwestycji.

 

• chodnik (szer. 2,0m) na przeciwko wejścia do szkoły – sprowadzenie ruchu pieszego po istniejącym chodniku w celu obejścia parkingu.

 

• nawierzchnia i chodniki z kostki brukowej gr. 8 cm
 

sm7


 

• ogrodzenie z siatki (wys. 1,5m) ze słupkami i cokołem oraz furtką (szer. 1,2 m).

 

• uzupełnienie terenu ziemią z wykopu, ukształtowanie przyległego terenu, zahumusowanie i obsianie trawą.

 

• oznakowanie pionowe i poziome.

 

*********

Przypomnijmy, że w I etapie inwestycji (w 2015r.) przy Zespole Szkół w Mstowie m.in. poszerzony został wjazd dla autobusów (dowożących uczniów do szkoły), zainstalowano barierki ochronne, utworzono miejsca parkingowe i ciągi piesze z kostki brukowej, wykonano nową nakładkę bitumiczną.
 

sm11Wszystko po to, żeby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły !

Wstecz