Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

Gmina Mstów partnerem CKM „Włókniarz” / 2017-08-18

Zwycięstwem nad Betardem Spartą Wrocław zakończył się ostatni mecz u siebie, jaki rozegrali w rundzie zasadniczej żużlowcy Włókniarza Vitroszlif Crossfit Częstochowa.

Kolejny sezon partnerem klubu spod Jasnej Góry, występującego w najlepszej żużlowej lidze świata – PGE EKSTRALIGA - jest Gmina Mstów.

Przed częstochowianami jeszcze wyjazdowy mecz w Gorzowie, ale zwycięstwem nad wrocławianami - kandydatami do zdobycia mistrzowskiej korony, biało-zieloni zapewnili sobie utrzymanie w żużlowej elicie.

1

 

Przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu wielu żużlowych ekspertów nie kryło opinii, że to częstochowskie Lwy są w ich oczach murowanym kandydatem do spadku z Ekstraligi. Determinacja prezesa Michała Świącika, postawa zawodników broniących barw Włókniarza, wsparcie kibiców i sponsorów sprawiły jednak, że szybko musieli zweryfikować zdanie.

 

W kolejnych meczach biało-zieloni pokonywali dużo lepiej notowanych rywali udowadniając, że miejsce w gronie najlepszych drużyn polskiej ligi po prostu im się należy.

 

wl19


 

Praktycznie każde spotkanie ligowe rozgrywane w tym sezonie na stadionie przy ul. Olsztyńskiej rozgrzewało publikę do czerwoności. Nie inaczej było przy okazji starcia z naszpikowaną gwiazdami drużyną Sparty Wrocław.

 

W ekipie prowadzonej przez Rafała Dobruckiego startują w tym roku m.in. uwielbiany w Częstochowie były mistrz świata Tai Woffinden, jeden z najlepszych reprezentantów Polski Maciej Janowski, czy wielka nadzieja rodzimego żużla, syn częstochowskiej legendy czarnego sportu Sławka Drabika – Maksym.

 

wl3
Przez piętnaście biegów spotkania jego rezultat oscylował wokół remisu, by w końcówce wprawić w euforię miejscowych kibiców. Włókniarze zwyciężyli 47:43.

Zwycięstwo nie tylko zapewniło częstochowianom utrzymanie się w elicie, ale i dało szanse na awans do play-off, co rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, w której to częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z gorzowską Stalą.
 

wl1


 

- Jesteśmy bardzo dumni, że dołożyliśmy swoją małą cegiełkę do niewątpliwego sukcesu, jakim jest postawa Włókniarza w tegorocznych rozgrywkach ligowych PGE EKSTRALIGA – zapewnia wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz. – W zamian za wsparcie z naszej strony, klub promuje naszą gminę m.in. poprzez reklamę na stadionie, w programach zawodów, czy na kombinezonach zawodników.
 

A przecież mecze najlepszej żużlowej ligi świata oglądają tysięczne tłumy kibiców (w tym rodziny z dziećmi), panuje świetna atmosfera. Mecze transmitowane są także w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Współpraca została zapoczątkowana w poprzedniej kadencji samorządowej, a ponieważ obie strony są z niej zadowolone, zakładam, że podobnie będzie i w kolejnych latach.

 

wl20_logo


 

Związków Gminy Mstów i Włókniarza jest sporo.

W samym Mstowie mieszka Lech Zapart, który bronił biało-zielonych barw w czasie, gdy klub sięgał po najwyższe laury.

W Jaskrowie z kolei od wielu lat mieszka Marek Cieślak, były świetny zawodnik Włókniarza, dziś trener reprezentacji Polski.

Również właściciel obecnego sponsora Klubu, firmy Vitroszlif - Eugeniusz Ziętal – wychował się i od wielu lat mieszka w gminie Mstów.

 

wl15

 

Do tego należy dodać, że częstochowski klub w wielu miejscowościach gminy ma zagorzałych kibiców, którzy nie opuszczają żadnych zawodów, rozgrywanych na torze przy ul. Olsztyńskiej.


 

Zdjęcia: wlokniarz.com/portfolio/wlokniarz-sparta-wroclaw/ , A.Markowski, Shot-Press.com

Info: Adam Jakubczak

Wstecz