Poniedziałek, 27 czerwiec 2022, imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla
A- A+

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół w Mstowie / 2017-06-16

Dnia 11 czerwca 2017 roku Zespół Szkół w Mstowie otworzył swoje podwoje dla wszystkich gości, którzy licznie przybyli na Festyn Rodzinny. Wspaniała pogoda zachęcała do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i skorzystania z wielu atrakcji dostępnych na festynie.

Impreza ta została przygotowana przez Dyrekcję, Nauczycieli i Uczniów Szkoły, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Radę Rodziców Gimnazjum, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mstowie.
Widzowie skupieni wokół sceny mogli podziwiać talenty wokalne i taneczne uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzi artyści pięknie śpiewali, zachwycali poczuciem rytmu i wdziękiem.

festyn1729

Uczniowie gimnazjum przedstawili spektakl przygotowany podczas szkolnych warsztatów aktorskich. Nie mogło zabraknąć na scenie harcerzy i zuchów, którzy wspólnym śpiewaniem zabawiali widzów.
festyn1728
Występy starszej młodzieży wzbudzały podziw i czasem rozbawiały, ale najbardziej wzruszały przepiękne śpiewy i tańce najmłodszych.

Niewątpliwie, jedną z głównych atrakcji wieczoru było tradycyjnie widowisko kabaretowe w wykonaniu rodziców i nauczycieli – „Lektury w krzywym zwierciadle“. Wspólnie zapewnili widowni sporo śmiechu i dobrą rozrywkę.
fes2

7

Ostatnim punktem programu była  zabawa taneczna.
Podczas festynu odbywały się rozgrywki sportowe (m.in. Turniej piłki nożnej: Rodzice – Gimnazjum – Szkoła Podstawowa), zabawy integracyjne, kiermasze oraz pokaz zaprezentowany przez Ochotniczą Straż Pożarną Mstowa.
Przeprowadzone zostały Gminne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
festyn1715

Dmuchane zamki przyciągały swoimi kolorami najmłodsze dzieci, które  mogły także poskakać na trampolinie lub wsiąść na grzbiet prawdziwego konia. Dla troszkę starszych dostępne były stoiska rękodzieła i makijażu. Harcerze zapraszali do wspólnego ogniska na wspólne śpiewanie i zabawy.
Trudno było przejść obojętnie obok stoisk z pysznymi ciastami, goframi, hamburgerami i frytkami przygotowanymi przez rodziców. Cudowny zapach pieczonych mięs i kiełbasek na grillu pobudzał wyobraźnię prawdziwych smakoszy.
festyn1760

- Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu tej imprezy. Szczególne podziękowania w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów składamy Radzie Rodziców, wszystkim sponsorom i rodzicom zaangażowanym w organizację festynu.

źródło i zdjęcia: http://www.szkolamstow.pl/z-zycia-szkoly,festyn-2017,wiecej.html

Wstecz