Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

SZKOLNE KOŁO LOP Z BRZYSZOWA NAGRODZONE! / 2016-11-20

W Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie „Działania Kół Ligi Ochrony Przyrody na różnych poziomach nauczania w roku szkolnym 2015/2016”.

I miejsce zajęło Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody z Brzyszowa.

 

Powiatowy Konkurs ,,Działania Kół Ligi” jest tak naprawdę oceną pracy danego koła w realizacji zamierzonego i realizowanego przez cały rok, wybranego przez uczniów zadania.

2016-11-19-lop-03.jpg

Podstawą oceny jest dostarczenie do siedziby Zarządu Okręgu LOP odpowiedniej dokumentacji, czyli kroniki Szkolnego Koła LOP, wypełnionej ankiety oraz sprawozdania. W zasadzie większość dokumentacji stanowią prace plastyczne dzieci i ich osiągnięcia w konkursach, opis spotkań, organizowanych akcji, apeli, udział w wycieczkach. Kronikę tworzą więc uczniowie z nauczycielami, a czasami pomagają w ułożeniu dokumentacji również rodzice.

 

 

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody z Brzyszowa zajęło w tym roku I miejsce, a nagrody (piękne książki przyrodnicze) zasilą szkolną bibliotekę, aby każdy zainteresowany nauczyciel i uczeń mógł z nich skorzystać.

2016-11-19-lop-02.jpg

 

W uroczystości, która odbyła się 3 listopada br. wzięła udział delegacja koła: Kinga Dziuboń z klasy II wraz z mamą - panią Arletą Dziuboń, Anna Król z klasy III i pani Małgorzata Supernak.

 

Nagrody wręczała Wiceprezes Okręgu LOP w Częstochowie – pani Maria Jasińska, w obecności Redaktor Naczelnej Gazety Częstochowskiej, pani Urszuli Giżyńskiej oraz lokalnych mediów - Telewizji Orion.

 

 

*******

 

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody „Małe Ekoludki” ze Szkoły Podstawowej w Brzyszowie liczy 40 chętnych uczniów z klas: 1, 2, 3, 5 i 6. Opiekę nad uczniami sprawują nauczycielki: pani Elżbieta Szczerba, pani Małgorzata Supernak, pani Jolanta Szejn oraz dyrektor placówki - pan Ireneusz Celoch.

 

Praca w organizacji stwarza uczniom wiele możliwości, na przykład udział w konkursach organizowanych przez Zarząd Okręgu LOP w Częstochowie, warsztatach przyrodniczych, akcjach ogólnopolskich i światowych, udział w wycieczkach, należy tylko zapłacić składkę członkowską w wysokości trzy złote na rzecz organizacji częstochowskiej.

Nauczyciele opiekunowie uczniów pracują z dziećmi społecznie, rozwijają zamiłowania do przyrody, uczą prawidłowych postaw, wdrażają potrzebę ochrony ekosystemu od najmłodszych lat.

 

Relację nadesłał: Ireneusz Celoch, Dyrektor SP w Brzyszowie

Wstecz