Piątek, 23 lipiec 2021, imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
A- A+

REMONTY I ZAKUPY WYPOSAŻENIA W SZKOŁACH GMINY MSTÓW / 2016-11-05

W wielu placówkach oświatowych gminy Mstów wykonano prace remontowe i zakupy nowego wyposażenia.

 

W Przedszkolu w Siedlcu wyremontowano szatnię. Zakres wykonanych prac objął: wymianę drzwi do sali zabaw i gabinetu do zajęć z logopedą i pedagogiem, skucie starych i położenie nowych płytek na podłodze oraz wyrównywanie i malowanie ścian i sufitu. Wymienione zostały też szafki na ubrania.

2016-11-29-remonty-03.jpg


W Szkole Podstawowej im. św. Huberta w Krasicach przeprowadzono adaptację pomieszczenia gospodarczego na świetlicę i czytelnię.

2016-11-29-remonty-05.jpg

Stan pomieszczenia przed wykonaniem prac

Na ścianach położono tynki. Starą posadzkę zastąpiono panelami podłogowymi, na suficie zamontowane zostały kasetony i nowe oświetlenie. Wprawiono też dwa okna z nowymi parapetami. Ponadto wybito otwór drzwiowy oraz wprawiono dwoje drzwi, a także podłączono grzejniki oraz nową instalację elektryczną.

2016-11-29-remonty-06.jpg

Po remoncie powstała nowoczesna sala lekcyjnaSporo działo się też w budynku Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Zawadzie. Wyremontowano tam pracownię humanistyczno-regionalną, pojawiły się też nowe meble.

2016-11-29-remonty-08.jpg

Remontu doczekał się także korytarz na I piętrze oraz biblioteka. Ponadto wyremontowano część kanalizacji zewnętrznej, dach na domu nauczyciela (obróbki) oraz częściowo dach na budynku szkoły.
****
Kolejną placówką, której uczniowie po wakacjach wrócili do odnowionego budynku, jest Szkoła Podstawowa w Kucharach. Zostały tu wymienione wszystkie drzwi w klasach, podłoga w pracowni komputerowej, pomalowano salę. Wymieniono również wieszaki na korytarzu szkolnym.

2016-11-29-remonty-11.jpg


Także Szkoła Podstawowa w Mokrzeszy może poszczycić się dobrym wykorzystaniem okresu wakacyjnego.

2016-11-29-remonty-12.jpg

Wykonano tu remont klas: języka angielskiego (nowy tynk, struktura na ścianie, wymiana podłogi, sufit podwieszany, zamontowano tablicę multimedialną), historyczno- polonistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Odnowiono też korytarze na dwóch piętrach (nowy tynk, struktura na ścianach, sufity podwieszane w klasach). W korytarzach położone zostały płytki.

Remont klasy językowej został wykonany w ramach Funduszu Sołeckiego miejscowości Kuśmierki.W Szkole Podstawowej w Brzyszowie został zainstalowany cyfrowy system monitoringu wizyjnego (pisaliśmy o tym wcześniej) – w celu poprawy bezpieczeństwa uczniów w szkole i w jej otoczeniu.

 

2016-11-29-remonty-16.jpg

Zadanie zostało wykonane w ramach Funduszu Sołeckiego miejscowości Brzyszów.

 

Wstecz