Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

"ŚWIĘTO JABŁKA 2016" W FOTOOBIEKTYWIE / 2016-09-19

„Święto Jabłka 2016” już za nami. Wydarzenie, które w naturalny sposób łączy tradycję lokalną z integracją społeczną i promocją gminy Mstów, przyniosło wiele niezapomnianych emocji.

Przeżyjmy te chwile jeszcze raz w fotorelacji, autorstwa K.Dryndy i A.Markowskiego.

 

„Święto Jabłka” jest imprezą przeznaczoną dla ludzi w każdym wieku. Oprócz stoisk typowo „owocowych” i kulinarnych obecne są także m.in. punkty promocyjne, reklamowe, artystyczne oraz niezbędny „kącik artystyczny” GOKu – przygotowany przez Instruktorów Plastyki.

2016-09-09swjablka-10.jpg

 

Tym razem dzieci i młodzież mogły spędzić czas na zajęciach plastycznych ucząc się nowatorskich metod kolorowania; stworzyć rzeźbę z jabłka, oraz dołączyć się do kolorowania ogromnego jabłka 3D. Dodatkowo można było obejrzeć i poczytać ciekawostki, dotyczące jabłek - rozmieszczone wokół stanowiska GOKu.

Jeszcze jedną atrakcją ulubioną przez dzieci było stanowisko sportowe ze strzałem z łuku na czele. Tarcza jabłkowa została mocno zużyta. Podobnie szybko rozeszły się kolorowanki, jabłka i inne specjały serwowane podczas tego wydarzenia.

 

2016-09-09swjablka-02.jpg

 

Na stoiskach, które pełne były specjałów lokalnych (z wyrobami jabłkowymi na czele). można było skosztować i kupić wiele różnych owoców pochodzących z lokalnych sadów, szczycących się zdrowymi warunkami upraw.

 

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji Święta Jabłka był pokaz kulinarny prowadzony na żywo przez Andrzeja Szuszkiewicza i Szymona Szlendaka, którzy częstowali chętnych swoimi specjałami.

 

2016-09-09swjablka-21.jpg

 

Program artystyczny był w tym roku bardzo ciekawy.

Jako pierwsze wystąpiły zmysłowe tancerki z zespoły „TE AVISO”, następnie porywający zespół muzyczny „Kogiel Mogiel” oraz energiczne tancerki „Zumba Mokrzesz”.

 

2016-09-09swjablka-04.jpg

Po tych atrakcjach przyszła pora na kolejny zestaw atrakcji. Najpierw zespół „Nefre” nastrojowym reegae wprowadził w klimat bujania i wspólnego śpiewania.

O godzinie 18:00 wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół disco polo „SKANER”, który rozbawił i roztańczył widownię, tłumnie zgromadzoną przed sceną.

 

2016-09-09swjablka-17.jpg

 

Kolejnym miłym wydarzeniem był pełen wdzięku występ mażoretek z Kłomnic, które przedstawiły pokaz pełen barw i ruchu.

 

2016-09-09swjablka-22.jpg

 

Po tym występie można było odpocząć i pokołysać się do melodyjnych utworów „Grupy Romana”, serwującej piosenki w starym biesiadnym stylu, miłe dla ucha.

 

2016-09-09swjablka-24.jpg

 

Zwieńczeniem imprezy była standardowo dyskoteka – blok muzyczny serwowany przez Dj'a Pjankersa.

 

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie dziękują wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszają na następny rok.  

Relację nadesłał: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie

Wstecz