Sobota, 13 kwiecień 2024, imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
A- A+

INWESTYCJE PRZY WSPÓŁPRACY Z POWIATEM CZĘSTOCHOWSKIM W 2016r. / 2016-07-04

Gmina Mstów w 2016 roku realizuje inwestycje przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie oraz Powiatowym Zarządem Dróg.

Jak podkreśla Wójt gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz:
- „Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Zarządem Powiatu Częstochowskiego (na czele ze Starostą Andrzejem Kwapiszem) oraz Powiatowym Zarządem Dróg (Dyrektor Bożena Zalewska). 
Już w 2015r. udało się nam wspólnie wykonać kilka długo oczekiwanych inwestycji powiatowych na terenie gminy Mstów. W 2016r. również planowane są kolejne.”

 2016-07-starostwo-05.jpg
Inwestycje przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie oraz Powiatowym Zarządem Dróg.

1. gmina Mstów udzieliła pomocy finansowej dla Starostwa na opracowanie dokumentacji na budowę chodnika (wraz z odwodnieniem): przy drodze powiatowej w Kobyłczycach. 
Jest to długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja i wykonanie dokumentacji projektowej wreszcie pozwoli na rozpoczęcie starań o zrealizowanie inwestycji w kolejnych latach. 

2. w planie drogowych wydatków inwestycyjnych Powiatu Częstochowskiego na 2016r. jest wykonanie remontu nawierzchni przy drodze powiatowej w Małusach Wielkich (ok. 1 kilometra). Prace zostaną wykonane w II półroczu 2016r. 
2016-07-starostwo-01.jpg
(stan aktualny – nawierzchnia drogi jest mocno zniszczona)

3. w II półroczu 2016r. zostanie również wykonany odcinek chodnika (wraz z odwodnieniem) przy drodze powiatowej w Wancerzowie, ul.16 Stycznia – ok.560 metrów. Wykonawcą będzie Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie. 
Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu gminy Mstów. 

4. w ramach bieżącego utrzymania Powiatowy Zarząd Dróg w maju i czerwcu br. wykonał  remont cząstkowy odcinka chodnika w Jaskrowie przy drodze wojewódzkiej (od szkoły w kierunku Częstochowy) oraz odcinka chodnika w Mstowie (przy ul.Częstochowskiej).
2016-07-starostwo-03.jpg    2016-07-starostwo-04.jpg
Jaskrów (przy szkole, DW-786)                           Mstów, (ul.Częstochowska)

5. gmina Mstów udzieliła pomocy finansowej dla Starostwa na opracowanie dokumentacji na budowę chodnika (wraz z odwodnieniem) przy drodze powiatowej Cegielnia – Kuchary

Wstecz