Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

LITEWSKIE WAKACJE W MSTOWIE / 2016-06-19

 


W ramach kontynuacji akcji „Pomagamy Polakom na Wileńszczyźnie” prawie trzydziestoosobowa grupa młodzieży z polskiej szkoły w Pakienie k.Wilna (wraz z opiekunami) odwiedziła gminę Mstów.


 
Przyjechali oni do Polski na zaproszenie ks. Ryszarda Umańskiego, mocno wspierającego litewską Polonię. Ks. Ryszard (proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej) cyklicznie przygotowuje wyjazdy z darami na Wileńszczyznę,  
 
Tym razem zaprosił młodzież z polskiej szkoły w Pakienie k.Wilna do Częstochowy i okolic. Gmina Mstów bardzo chętnie wsparła to przedsięwzięcie. Tym bardziej, że niedawno kilkoro uczniów Zespołu Szkół w Mstowie gościło w Wilnie.  
 

2016-06-litwa-01.jpg


 
Prawie trzydziestoosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami odwiedziła Mstów,  
w poniedziałek, 13 czerwca (dla Litwinów to już czas wakacji, które zaczęli dwa tygodnie wcześniej).  
 
 

2016-06-litwa-03.jpg


 
 
Zwiedzanie, pod opieką nauczycielki Zespołu Szkół w Mstowie – p. Ireny Kozy,  rozpoczęli od wizyty właśnie w szkole, gdzie przywitali ich: Dyrektor – p. Beata Miry, Wicedyrektor p. Wioletta Derda i Wicedyrektor p. Piotr Ujma.  
Po obejrzeniu placówki, młodzież udała się do Klasztoru Kanoników Regularnych Laterańskich.  
 
 
 
Ciąg dalszy wycieczki był już rekreacyjny: plac zabaw i siłownia przy Urzędzie Gminy Mstów, Skała Miłości i Zalew Tasarki. Nad Zalewem gości przywitał Wójt gminy Mstów – p. Tomasz Gęsiarz, który odpowiadał na wszystkie, nawet najbardziej nietypowe pytania młodych podróżników. Każdy z gości otrzymał pamiątki od gospodarza Gminy.  
 
 
 

2016-06-litwa-05.jpg


Młodzież zjadła też obiad na świeżym powietrzu i zachwycona urokami Mstowa pojechała do kolejnego miejsca.  
 

2016-06-litwa-06.jpg


Mamy nadzieję, że odwiedziny zarówno ze strony litewskiej, jak i polskiej staną się naszą tradycją, którą tak pięknie rozpoczęliśmy.  
 
 

Relację nadesłała: Irena Koza, nauczycielka z  Zespołu Szkół w Mstowie

 
 
Więcej: http://czestochowskie24.pl/region/goscie-z-litwy-w-mstowie/

Wstecz