Piątek, 18 czerwiec 2021, imieniny: Marka, Elzbiety
A- A+

PISANKA W ROZMIARZE XXL NA MSTOWSKIM RYNKU / 2016-03-29

Pisanka w rozmiarze XXL (wysokość 230cm, średnica 140cm, waga ok. 20 kg), stanęła na mstowskim rynku. Ta wyjątkowa dekoracja świąteczna jest dziełem  pracowników Gminnego Ośrodka Kultury oraz dzieci, które tworzyły ze styropianu piękną ozdobę.

Pisanka zdobi centrum Mstowa, odróżniając się od otoczenia swoimi jaskrawymi kolorami. Dlatego mieszkańcy i goście przyjezdni, tak chętnie robią sobie zdjęcia z okazała pisanką w tle.

2016-03-pisanka-02.jpg

Tegoroczne ferie były w mstowskim GOKu szczególnym wydarzeniem poprzez nowatorskie zajęcia o charakterze rzeźbiarskim. Podczas spotkań dzieciaki współtworzyły Jajo w rozmiarze XXL.
Ogromną konstrukcję ze styropianu najpierw trzeba było ułożyć z odpowiednio przyciętych fragmentów. W kolejnych dniach powstawały dalsze etapy, klejenie segmentów i przycinanie bryły. Dzieci dzielnie kleiły i docierały styropian papierem ściernym. Następnie cała forma została odstawiona do wyschnięcia i utrwalenia kleju.

Na zajęciach w ostatnich tygodniach Jajo było dalej modelowane i malowane wspólnie przez ekipę złożoną z dzieci, Instruktorów plastyki oraz pracowników GOKu w Mstowie.

2016-03-pisanka-04.jpg

Końcowy etap dekoracji odbył się na Mstowskim Rynku. Tutaj Instruktorzy i Pracownicy dokonali ostatecznych prac dekoratorskich. Nałożony został właściwy kolor i elementy dekoracyjne. Pracom tym towarzyszyły odwiedziny i komentarze podchodzących i podziwiających pracę mieszkańców Gminy.
Niejednokrotnie podchodzili ludzie w różnym wieku ciekawi szczegółów wykonania i przeznaczenia obiektu.

2016-03-pisanka-06.jpg

Organizator i pomysłodawca dzieła, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Krzysztof Drynda, autorzy projektu – instruktor plastyki Agnieszka Flaszka-Kwiatkowska oraz Artur Śpiewak - wyrażają szczególną wdzięczność i radość z tak pozytywnego i żywego przyjęcia projektu.

2016-03-pisanka-07.jpg

Szczególne podziękowania należą się również wszystkim dzieciakom zaangażowanym w tworzenie ogromnej Pisanki oraz pracownikom GOKu dzielnie pomagającym na każdym etapie tego zadania.
A było przy czym: Jajo trzeba było niejednokrotnie przenosić i porządkować miejsce pracy. Ostatecznie na rynek wytransportowano rzeźbę o wysokości 230 cm, średnicy 140 cm i wadze około 20 kg.
 

Wstecz