Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

OTWARCIE NOWEGO KOMISARIATU POLICJI W KŁOMNICACH / 2016-03-06

Policjanci z Kłomnic pełnią już służbę w nowej siedzibie. Nowoczesny obiekt jest jednym z najładniejszych komisariatów w województwie śląskim. Został uroczyście otwarty 02 marca.

 

2016-02-komisariat-01.jpg

 

Jest to obiekt spełniający najnowocześniejsze wymogi i zgodny z założeniami programu standaryzacji jednostek policji.

W uroczystości otwarcia wziął udział m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Uświetniły ją orkiestra i kompania reprezentacyjna śląskiego garnizonu policji.

Symboliczną wstęgę przecięli:
Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji mł. insp. Robert Sudenis,  Zastępca  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, Komendant Miejski Policji w Częstochowie podinsp. Sławomir Litwin, Komendant Komisariatu Policji w Kłomnicach podinsp. Jacek Pluta oraz Wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk.

 

2016-02-komisariat-03.jpg


W uroczystości wzięli również udział:
p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek, kadra kierownicza częstochowskiego garnizonu, przedstawiciele związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją, a także przedstawiciele lokalnego samorządu z władzami starostwa i pięciu gmin (Kłomnice, Mstów, Mykanów, Rędziny i Kruszyna), które swoim zasięgiem obejmuje komisariat.

 

2016-02-komisariat-04.jpg

 

Komisariat powstał przy ul. Częstochowskiej w Kłomnicach. Obsługuje gminy: Kłomnice, Mstów, Mykanów, Rędziny i Kruszyna.
Spółka SKP z Radomska, która wygrała przetarg, wybudowała go za ponad 5,6 mln zł. Trzykondygnacyjny obiekt powstawał od podstaw zgodnie z nowymi standardami policji, których założeniem jest między innymi usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów.


W 2013 r. ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowej siedziby komisariatu przy ul. Częstochowskiej 34 w Kłomnicach. Prace ruszyły w sierpniu 2014 roku i zakończyły się w grudniu 2015 roku.

 

2016-02-komisariat-02.jpg


/ Źródło: KMP Częstochowa /

Wstecz