Poniedziałek, 06 grudzień 2021, imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
A- A+

DRUŻYNA MSTOWA WYGRYWA ZŁOTĄ WIEŻĘ!! / 2014-03-04

W dniu 23 lutego w Konopiskach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o Złotą Wieżę. Wystąpili w nim reprezentanci 6 gmin powiatu, a między nimi debiutująca w tym cyklu rozgrywek drużyna Mstowa.

Rywalizacja była bardzo zacięta - drużyna gospodarzy, która wygrywała ten turniej od kilku lat zdawała się być murowanym faworytem. Szansę na zwycięstwo miała również drużyna Aleksandrii. Na debiutantów ze Mstowa nie stawiał nikt... Tym bardziej motywowało to naszych zawodników do dobrej gry, by sprawić wszystkim niespodziankę.


Pierwsze rundy pokazały, że nasza drużyna jest w doskonałej dyspozycji. Piotr Kała [kapitan] wygrywał runda za rundą, wychodząc po 4 turach na prowadzenie, którego... nie oddał już do końca. 7 punktów na 7 możliwych! Piotr wygrywa klasyfikację OPEN co w ostatecznym rozrachunku będzie decydowało o miejscu drużyny.
  
4 punkty do klasyfikacji drużynowej dołożył nasz drugi senior - Mateusz Chodacki. Jeden błąd w ostatniej partii [w której Mateusz miał znaczną przewagę] kosztował go miejsce w pierwszej "dziesiątce" klasyfikacji. Takie są niestety szachy...

Z doskonałej strony pokazał się nasz junior Tomasz Kinkel [12 lat], który walczył jak równy z równym z wyżej notowanymi, dorosłymi zawodnikami. Ostatecznie zdobył aż 5 punktów i wygrał klasyfikację juniorską [startowało 48 juniorów!].  
    

W kategorii kobiet starowały 2 nasze zawodniczki: Izabella Chwastek i Wiktoria Oleksiak. Pomimo gorszego początku Izabella grała coraz lepiej i ostatecznie z dorobkiem 4 punktów zajmuje świetne II miejsce w klasyfikacji kobiet !
Niewiele mniej [3 pkt.] zdobyła Wiktoria plasując się na 9 miejscu w swojej kategorii.   
     
Po podliczeniu wyników okazało się, że drużyna Mstowa zgromadziła identyczną ilość punktów co drużyna z Konopisk. W takich przypadkach o zwycięstwie decyduje wynik najlepszego zawodnika drużyny - zwycięstwo i piękny puchar wędruje więc do Mstowa, III miejsce dla Aleksandrii.

 

Mstów nabywa również przywilej reprezentowania powiatów z województwa śląskiego na Centralnym Finale Turnieju o Złotą Wieżę - zawody w czerwcu. Gratulujemy zawodnikom i składamy podziękowania dla organizatorów i władz Mstowa za wspieranie inicjatyw szachowych w naszej gminie.

Wstecz