Sobota, 27 kwiecień 2024, imieniny: Zyty, Teofila, Felicji
A- A+

TURNIEJ SZACHOWY W RAMACH MAŁEJ OLIMPIADY / 2013-12-23

W cyklu imprez sportowych dla dzieci ” Mała Olimpiada Gminy Mstów” przyszedł czas na turniej szachowy. Zawody odbyły się 16 grudnia w Zespole Szkół w Mstowie i wzięły w nich udział reprezentacje pięciu szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Drużynę dziewcząt stanowiły dwie osoby i drużynę chłopców również dwie osoby. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, osobno w kategoriach dziewcząt i chłopców.  W klasyfikacji  indywidualnej dziewcząt zwycięstwo w wielkim stylu odniosła Emilka Resakowska uczennica klasy III B ze szkoły w Mstowie, która wygrała wszystkie swoje pojedynki (7 partii).  W kategorii chłopców równie efektownie (wygrane 7 partii) zwyciężył uczeń tej samej klasy Artur Resakowski. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa, gdyż jest to rodzeństwo, a należy im się również wielkie uznanie ponieważ jako trzecioklasiści pokonali w rozgrywkach uczniów z klas 1-6. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i dziękujemy opiekunom. Turniej przygotował i przeprowadził Paweł Derda z pomocą Jacka Syguły.