Sobota, 25 marzec 2023, imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
A- A+

Aktualności

OŚWIETLONY ZBIORNIK TASARKI / 2013-06-27

OŚWIETLONY ZBIORNIK TASARKI

Zbiornik Tasarki jest oświetlony. Wybudowano 18 lamp oświetleniowych, przyłącza energii elektrycznej do punków małej gastronomii oraz doprowadzono zasilanie sceny plenerowej. Te inwestycje poprawiają komfort odpoczywających nad zbiornikiem Tasarki i zwiększają ich bezpieczeństwo.

więcej

DOFINANSOWANIE NA DROGĘ TRANSPORTU ROLNEGO KRASICE – JAŹWINY / 2013-06-27

DOFINANSOWANIE NA DROGĘ TRANSPORTU ROLNEGO KRASICE – JAŹWINY

Gmina Mstów otrzymała 560 tyś. zł dofinansowania na budowę drogi transportu rolnego Krasice – Jaźwiny. Droga będzie miała 2,8 km długości i będzie budowana w tym roku.

więcej

UPORZĄDKOWANA PLAŻA NAD ZBIORNIKIEM TASARKI / 2013-06-21

UPORZĄDKOWANA PLAŻA NAD ZBIORNIKIEM TASARKI

Na plaży nad zbiornikiem Tasarki wysypano czysty piach. W ten sposób gmina wykorzystała piach, który miał służyć do ochrony posesji przed podtopieniami. Zgromadzony, czysty piasek przewieziono na plażę nad zbiornikiem Tasarki. Dzięki temu jest uporządkowana i odświeżona.

 

KUCHARY – KANALIZACJA SANITARNA / 2013-06-21

KUCHARY – KANALIZACJA SANITARNA

Kuchary będą skanalizowane w całości. Gmina Mstów rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowę z wykonawcą na dokończenie budowy kanalizacji w tej miejscowości. Kanalizacja będzie budowana na końcowych odcinkach ulic Mstowskiej i Głównej.

więcej

TURNIEJ SIATKÓWKI W MSTOWIE / 2013-06-12

TURNIEJ SIATKÓWKI W MSTOWIE

Siatkówka królowała w sobotę 8 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół we Mstowie. 8 drużyn z Częstochowy oraz gmin: Mstów i Rędziny rywalizowało w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mstów.

więcej

TURNIEJ SIATKÓWKI / 2013-06-12

TURNIEJ SIATKÓWKI

Siatkówka królowała w sobotę 8 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół we Mstowie. 8 drużyn z Częstochowy oraz gmin: Mstów i Rędziny rywalizowało w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mstów. Mecze rozgrywano równolegle na dwóch boiskach od godz. 8.00 do 16.00. W turnieju uczestniczyła młodzież oraz dorośli zawodnicy. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Jaskrowa, drugie – gimnazjaliści z gminy Rędziny, a trzecie drużyna z Wancerzowa.

więcej

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE / 2013-06-12

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

W związku z informacjami podawanymi przez Centrum Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie informujemy, że dziś 12 czerwca około godziny 9.00 – 10.00 spodziewana jest fala powodziowa na Warcie w gminie Mstów. Sytuacja związana jest z przepełnieniem zbiornika retencyjnego w Poraju i niekontrolowanym zrzutem wody. W gminie Mstów w pełnej gotowości są wszystkie jednostki OSP. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej uwagi i o sygnały o grążących podtopieniach. Gmina dysponuje workami i piaskiem, strażacy pomogą zabezpieczać zagrożone miejsca i posesje. Obecnie nieprzejezdne są mosty na Warcie w Jaskrowie i Kłobukowicach.

OSIEM PROJEKTÓW Z TERENU GMINY MSTÓW OTRZYMA DOFINANSOWANIE PPJ / 2013-06-03

Osiem projektów z terenu gminy Mstów otrzyma dofinansowanie. Wnioski złożone w ramach działań Małe Projekty, Małe Projekty – dodatkowe zadania, Odnowa i Rozwój Wsi – dodatkowe zadania otrzymały pozytywną ocenę Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury”.

więcej

PIŁKARZE GIMNAZJUM W MSTOWIE CZOŁOWĄ DRUŻYNĄ ŚLĄSKA / 2013-06-03

PIŁKARZE GIMNAZJUM W MSTOWIE CZOŁOWĄ DRUŻYNĄ ŚLĄSKA

Pięknym sukcesem piłkarskiej reprezentacji Gimnazjum w Mstowie zakończył się Finał Wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup. W rozegranym 1 czerwca 2013 finale w Chorzowie nasza drużyna zajęła doskonałe piąte miejsce, po raz kolejny udowadniając przynależność do czołówki województwa śląskiego.

więcej

BUDOWA DROGI MAŁUSY MAŁE – MAŁUSY WIELKIE / 2013-05-31

BUDOWA DROGI MAŁUSY MAŁE – MAŁUSY WIELKIE

W połowie czerwca rozpocznie się budowa drogi Małusy Małe - Małusy Wielkie. Urząd Gminy rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę z wykonawcą.

więcej

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO / 2013-05-31

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

W hali sportowej przy Zespole Szkół w Mstowie w sobotę 25 maja rozegrano Turniej Tenisa Stołowego Samorządowców i Strażaków Powiatu Częstochowskiego pod patronatem Gminy Mstów i Związku Gmin Jurajskich. Turniej zorganizowano z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W turnieju udział wzięły reprezentacje gmin: Mstów, Lelów, Kłomnice, Konopiska i Janów.

więcej

PIŁKARZE W FINALE WOJEWÓDZKIM / 2013-05-28

Piłkarska reprezentacja Gimnazjum w Mstowie awansowała do finału wojewódzkiego ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup. W decydującym o awansie meczu Gimnazjum Mstów pokonało Gimnazjum nr 5 z Myszkowa 7-1. W ten sposób spełniły się marzenia – nasza drużyna znalazła się wśród 16 najlepszych w województwie śląskim. Finał zostanie rozegrany 1 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

więcej

Inwestycje w Jaskrowie / 2013-05-21

Inwestycje w Jaskrowie

W szkole w Jaskrowie budowany jest łącznik. Już zakończono budowę fundamentów. Obiekt połączy budynek szkoły z salą gimnastyczną.

więcej

Zakończone prace w Szkole w Brzyszowie / 2013-05-21

Zakończone prace w Szkole w Brzyszowie

W Brzyszowie zmodernizowano system odprowadzenia wody deszczowej z dachu budynku szkoły podstawowej. Woda z rynien i rur spustowych jest odprowadzana tak, by nie dostawała się do piwnic i kotłowni.

więcej

Remonty cząstkowe dróg / 2013-05-15

Remonty cząstkowe dróg

Trwa remont cząstkowy dróg gminnych z nawierzchnią asfaltową. Naprawą nawierzchni dróg w gminie Mstów podobnie jak w ubiegłych latach zajmuje się profesjonalna firma. To gwarantuje lepszą jakość wykonanych prac.

więcej
Zobacz również: Archiwum