Wtorek, 27 październik 2020, imieniny: Iwony, Sabiny
A+ A-

"Iskra" Mokrzesz będzie mieć swój hymn / 2020-10-14

„Życie jest meczem” – taki tytuł będzie miał oficjalny hymn lokalnego klubu sportowego „Iskra” Mokrzesz. Utwór powstaje we współpracy z GOK z Mstowie.

IMG_6126

Pandemia koronawirusa wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia i działalność Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie nie jest tu wyjątkiem. Organizację dużych plenerowych imprez co prawda wstrzymano, ale nie znaczy to, że placówka zawiesiła funkcjonowanie. Wręcz przeciwnie! Oprócz prowadzonych zajęć edukacyjnych (nauka gry na instrumentach, plastyka) i rekreacyjnych (joga, fitness, zumba) pełną parą działa mini studio nagrań, w którym od kilku tygodni Dyrektor Krzysztof Drynda pracuje m.in. nad ... hymnem „Iskry” Mokrzesz. Są już słowa i muzyka, trwa opracowanie partii poszczególnych instrumentów. Tekst utworu napisał wiceprezes „Iskry” Adam Jakubczak, a stronę muzyczną przedsięwzięcia wziął na siebie K.Drynda.


IMG_6153


- Przyznam, że do sprawy podchodzę „z sercem”, bo słyszałem, że tak też podchodzą do gry w piłkę zawodnicy z Mokrzeszy. Doszło do tego, że nie będąc zadowolonym z pierwszej wersji utworu, wyrzuciłem ją do kosza i rozpocząłem pracę od nowa. Druga wersja piosenki jest o wiele lepsza i ma przysłowiowego "kopa". Ścieżki każdego instrumentu wymyślam samodzielnie, samodzielnie też je nagrywam. Zdradzę, że poszliśmy w konwencję rockową i ostre gitarowe riffy. Kiedy zakończą się prace nad stroną muzyczną, do utworu zatytułowanego „Życie jest meczem” powstać ma teledysk i dopiero w takiej kompletnej formie, będzie on upubliczniony – mówi dyrektor mstowskiego GOKu, K.Drynda.

Wstecz