Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

MSTÓW ZIMOWĄ STOLICĄ ATRAKCJI SPORTOWYCH / 2012-12-12

P1010407.JPGMstów ma snowpark. Profesjonalnie przygotowane tory z przeszkodami do jazdy na snowbordzie.

Snowpark powstał na Górze Szwajcera na terenie rekreacyjnym nad Wartą. Powstał dzięki Stowarzyszeniu M – STUFF, które zrzesza osoby uprawiające sporty ekstremalne.  Mariusz Kołodziejski, Bartłomiej Kloczkowski i Konrad Harciarek – liderzy i pomysłodawcy stowarzyszenia i snowparku podkreślają, że założyli stowarzyszenie właśnie po to by wybudować ten park.

To idealne miejsce, które można także wykorzystać w sezonie zimowym.  Przecież latem właśnie tu wypoczywają mieszkańcy gminy i turyści. Teraz będą mieli okazję aktywnie wypoczywać w tym miejscu także zimą. Stowarzyszenie M- STUFF chce promować uprawianie sportu, propagować jazdę na snowbordzie oraz organizować imprezy. Mają 5 desek, które udostępniać będą za darmo. Korzystanie ze Snowparku Mstów też jest nieodpłatne.

 

Budowa snowparku trwała pół roku.  Stowarzyszenie zrzesza ponad 20 osób. Podzielili się pracą i przeszkody na tory jazdy wybudowali sami. Głównie z ekologicznych materiałów.  Przygotowane są cztery tory jazdy i 15 przeszkód. Jest tor dla początkujących, dla zaawansowanych i dla profesjonalistów snowbordzistów i narciarzy. Czwarty tor przeznaczony jest dla dzieci na zjazdy na sankach i dla tych, którzy  po raz pierwszy zakładają deskę. 

 

Urząd Gminy udostępnił stowarzyszeniu zbocze góry i pomógł przy budowie snowparku. Jest to kolejna atrakcja dla mieszkańców i turystów. Wybudowali ją młodzi ludzie pełni pasji i zaangażowania.  Stowarzyszenie chce organizować tu ciekawe pokazy i imprezy. Jestem przekonany, że  ta zimowa propozycja przyciągnie nie tylko jeżdżących na jednej narcie, ale i tych którzy zechcą z bliska i osobiście zobaczyć co można na niej wyczyniać. Najbliższy snowpark jest bowiem dopiero koło Kielc lub w Beskidach czyli daleko, do Mstowa zaś jest blisko – podkreśla Adam Markowski zastępca wójta Gminy Mstów.

 

Więcej informacji można znaleźć www.snowparkmstow.pl

Wstecz