Poniedziałek, 06 grudzień 2021, imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
A- A+

NORDIC WALKING - MSTÓW / 2012-09-26

Mstowski etap II Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking rozegrano 23 września. Blisko 100 zawodników pokonało trasę o długości około 6 km wytyczoną obok pozostałości kompleksu drewnianych stodół.


To piękna i malownicza trasa, stąd podziwiać można panoramę Mstowa i Wancerzowa. Pogoda dopisała, zawody przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze, zawodnicy od zuchów z Mstowskiej Gromady Zuchowej Pomarańczowe Wilczki do seniorów bawili się bardzo dobrze. Każdy uczestnik mstowskiego etapu II Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking otrzymał wodę mineralną, mapę i przewodnik po gminie Mstów.


Zawody promują aktywny wypoczynek. Nordic walking to sport dla każdego. Nie wymaga szczególnych przygotowań i specjalnych predyspozycji. Poprawia kondycję i jest coraz bardziej popularny. Na zakończenie zawodów nagrody najlepszym zawodnikom wręczali: Adam Jakubczak wójt gminy Mstów i Adam Markowski zastępca wójta gminy Mstów.


Gmina Mstów dziękuje Grzegorzowi Dorsowi za organizację II edycji Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking i firmie Złoty Potok za przekazanie wody mineralnej.

Wstecz