Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

PEŁNOWYMIAROWE BOISKO DO PIŁKI NOŻNEJ W MOKRZESZY / 2012-08-06

logo_uelider.jpg

W Mokrzeszy zakończyła się budowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej. Jest to boisko trawiaste o wymiarach  100 m x 50 m. Wykonano linie boiska, zabudowę bramek oraz piłkochwyty za bramkami, uporządkowano także okalający boisko teren.

 

Jest to pierwsze gminne, pełnowymiarowe boisko trawiaste do piłki nożnej. Będzie doskonale służyło mieszkańcom gminy i piłkarzom Klubu Sportowego Iskra Mokrzesz – podkreśla Adam Jakubczak wójt gminy Mstów. Budowa trochę się opóźniła. Były kłopoty z kamienistym podłożem i trzeba było wykonać dodatkowe prace. Nawierzchnia boiska wyłożona jest trawą z rolki. By ją podlewać Samorządowy Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej przygotował specjalne przyłącza. To nowoczesne boisko i już wzbudza zainteresowanie, bo prezesi klubów sportowych przyjeżdżają oglądać nową gminną inwestycję – dodaje Adam Jakubczak.

Ta inwestycja cieszy. Mieszkańcy Mokrzeszy doczekali się nowoczesnego obiektu sportowego. To ważne dla dzieci i młodzieży, bo z boiska będą korzystać wszyscy. Można będzie organizować turnieje i rozgrywki sportowe. Z boiska korzystać będą także piłkarze Iskry Mokrzesz, bo klub sportowy działa tu od 5 lat – podkreśla Konrad Tyras prezes Klubu Sportowego Iskra  Mokrzesz. Gmina Mstów na realizację projektu otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych na odnowę i rozwój wsi w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wniosek złożony przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury.

Wstecz