Piątek, 21 styczeń 2022, imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
A- A+

PIKNIK ŚWIĘTOKRZYSKI / 2012-08-02

W dniach 14-15 lipca odbyła się kolejna z wycieczek organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, tym razem w Góry Świętokrzyskie. W imprezie wzięło udział 45 uczestników w tym 6 dzieci (6-10 lat). Piknik Świętokrzyski swoim programem obejmował aż 2 dni i w całości został zrealizowany. Nawet deszczowa pogoda podczas wyjazdu ze Mstowa nie zepsuła humorów uczestników.

Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili m in: – Muzeum Gnomomiczne w Jędrzejowie – Muzeum biograficzne Mikołaja Reja w Nagłowicach – Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni - Rezerwat geologiczny Kadzielnia – Starożytną osadę hutniczą w Nowej Słupi Na nocleg uczestnicy udali się do Ośrodka Wczasowego w Nowej Słupi. Tam odbyła się  biesiada staropolska, podczas której można było pośpiewać znane i lubiane piosenki biesiadne. Drugi dzień rozpoczął się śniadaniem o godzinie 9.00. Następnie uczestnicy ruszyli w trasę i zwiedzali: –  Muzeum Hutnictwa Świętokrzyskiego –  Zespół Opactwa Benedyktyńskiego –  rodową siedzibę Rejów w miejscowości Oksa – Opactwo Cystersów w Jędrzejowie – odbyli pieszą wędrówkę na Święty Krzyż (część osób wjechała autokarem)

Wycieczka zakończyła się ok. godz. 21.00 we Mstowie. Był to pierwszy 2-dniowy wyjazd organizowany przez GOK i został odebrany przez uczestników bardzo pozytywnie. Już trwają zapisy na kolejną 2-dniową wycieczkę, tym razem do Pszczyny i Suchej Beskidzkiej, na którą serdecznie zapraszamy.

Wstecz