Poniedziałek, 27 czerwiec 2022, imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla
A- A+

JURAJSKI PUCHAR NORDIC WALKING PONOWNIE ZAGOŚCI WE MSTOWIE / 2012-04-20

Spacerowanie z kijkami staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Także w gminie Mstów widok osób korzystających z tej formy rekreacji nie jest już niczym nadzwyczajnym. Jedną z imprez popularyzujących taki sposób spędzania wolnego czasu jest Jurajski Puchar Nordic Walking – cykl zawodów, w ramach którego w minionym roku odbyły się w naszej gminie dwie imprezy. Druga edycja tego cyklu zainaugurowana zostanie już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Kukuczki. Start o godz. 15.

 

Głównym zamiarem organizatorów jest zachęcić do udziału w pucharze jak największą ilość mieszkańców naszego miasta oraz regionu częstochowskiego, ale jak dowiodły ubiegłoroczne doświadczenia zainteresowanie jest również wśród mieszkańców odleglejszych miejscowości. Zawodnicy i zawodniczki, którzy zechcą w taki sposób spędzić najbliższe sobotnie popołudnie będą mogli rywalizować aż w 10 kategoriach wiekowych. Trasa, po której będą wędrować, wytyczona została w Lasku Aniołowskim.


Kolejne spotkania zawodników chodzących z kijkami odbędą się 26 maja w Poczesnej, 16 czerwca w Janowie, 29 lipca w Żarkach, 12 sierpnia w Poraju, 23 września we Mstowie i 10 października w Olsztynie.

Zapisy uczestników na stronie internetowej www.jurajskipuchar.pl. Wpisowe w dniu zawodów - 50 zł.

Wstecz